Уряд шукає можливість знизити вартість закордонних паспортів для громадян України. Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов під час візиту на поліграфічний комбінат «Україна», де він проконтролював, як виконується його доручення про ліквідацію проблем із отриманням закордонних паспортів.

«Минулого тижня уряд доручив зробити все, щоб черг за закордонними паспортами не було. Як бачимо, комбінат дійсно зробив все можливе, щоб вони зникли», – зазначив Сергій Арбузов.

Він додав, що для Уряду надзвичайно важливо, щоб громадяни відчули турботу і захист з боку держави. «І я хочу поставити нове завдання – потрібно працювати над здешевленням паспорта. Також необхідно зробити запас паспортів – близько 50 тисяч бланків, щоб не було проблем, викликаних штучними чинниками», – наголосив Сергій Арбузов.

Як розповів директор комбінату Максим Степанов, за минулий тиждень підприємство відвантажило 36 тисяч бланків паспортів (в середньому по 6 тис. на добу). «Ми збільшуємо обсяги і вийдемо на цифру до 10 тисяч на добу. І до 2 серпня така проблема, як отримання закордонного паспорта, буде вирішена. Так що всі завдання, які нам поставлені, будуть виконані», – сказав він.

У свою чергу Сергій Арбузов подякував Міністерству внутрішніх справ, керівництву і працівникам комбінату за оперативну реакцію на доручення Кабміну.

Він додав, що восени Україна планує підписати угоду з ЄС, а однією з умов європейських партнерів є випуск біометричних паспортів: «І ми також повинні з цим впоратися, щоб не було ніяких збоїв».

У відповідь директор комбінату «Україна» пообіцяв, що підприємство зробить все можливе, щоб біометричний паспорт був випущений вже до 1 листопада. Зараз працівники комбінату працюють над дизайном документа і технічними питаннями, щоб до 15-20 серпня подати в Кабмін усі прототипи паспорта.

Прес-служба першого віце-прем’єр-міністра

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу