Ліцеїсти спробували себе в ролі експертів, які працюють на місці злочину - ekspertДень відкритих дверей у науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при УМВС України у Волинській області організували для вихованців Луцького правознавчого ліцею, повідомили у СЗГ УМВС України у Волинській області.

Про створення служби, основні напрямки роботи розповів дітям заступник начальника, начальник відділу криміналістичних досліджень НДЕКЦ в області майор міліції Григорій Бендовський.

Насамперед про те, що працівників експертної служби залучають до огляду місця злочину, адже зловмисники, як правило, залишають речові докази: чи то відбитки пальців, сліди низу взуття, транспортних засобів, сліди біологічного походження тощо. Тож саме після їхнього детального дослідження часто вдається встановити злочинців.

Григорій Бендовський детально розповів ліцеїстам про всі види досліджень, які проводять працівники НДЕКЦ: почеркознавчих та авторознавчих; документів, грошей та цінних паперів; фототехнічних та портретних; медико-біологічних; матеріалів, речовин та виробів; трасологічних, балістичних та холодної зброї; товарознавчих та бухгалтерських; автотехнічних та автотоварознавчих; пожежотехнічних; вибухотехнічних; харчових продуктів та об’єктів рослинного походження тощо.

Ліцеїсти навіть отримали змогу побувати в ролі експерта, адже спробували застосувати на практиці здобуті під час екскурсії теоретичні навики дактолоскопіювання, стали активними учасниками балістичної експертизи. Та чи не найбільший інтерес у них викликали підроблені купюри, які надзвичайно важко відрізнити від справжніх. Не менше емоцій викликали й технічні засоби, за допомогою яких виявляють та знешкоджують вибухові пристрої.

Оглянувши лабораторні приміщення, де проводять біологічні, хімічні та інші експертизи, ліцеїстам продемонстрували і спеціально обладнані автомобілі.

Після побаченого діти поділилися враженнями. Хтось одразу висловив бажання стати експертом, хтось не міг приховати здивування, адже вживу, а не по телевізору побачили, хто і як проводить такі важливі у розслідуванні будь-якої кримінальної справи дослідження. Та всі вони вийшли переконані: від «озброєних до зубів» експертів злочинцям нікуди діватись.

За матеріалами news.volyninfo.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *