На Донеччині розпочав роботу обласний центр матері та дитини. Про це повідомив директор Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса. За його словами, це вже 17-й такий Центр в Україні.

«У Донецькій області офіційно відкрився обласний центр матері та дитини. Розрахований він на 16 матерів та 32 дитини. У ньому можуть перебувати жінки з сьомого місяця вагітності до досягнення дитиною півтора року, які опинились у складних життєвих обставинах», – сказав він.

Руслан Колбаса відзначив, що відкриття цього Центру відбулось на виконання соціальних ініціатив Президента. За його словами, подібні заклади в інших областях продемонстрували позитивний результат: суттєво зменшилась кількість відмов від дітей у пологових будинках серед жінок, які належать до групи ризику. «Такі центри не просто дають тимчасовий прихисток жінкам та їхнім дітям. З ними проводять психологічні, соціально-педагогічні та правові навчання. Це допомагає жінкам підготуватись до життя поза межами Центру. Крім того, їх забезпечують харчуванням та усіма необхідними речами, щоб мати та немовля почувались у безпеці», – сказав він.

Директор Департаменту відзначив, що Центри матері й дитини є одними з найбільш ефективних заходів профілактики соціального сирітства. «Позиція міністра соціальної політики Наталії Королевської чітка і зрозуміла – необхідно зробити все можливе, щоб діти залишались у родинах. Саме це завдання і вирішують Центри матері та дитини», – сказав він.

Зараз, за словами Руслана Колбаси, триває прийом документів для влаштування у Донецький обласний центр матері та дитини. Для того, щоб потрапити до нього, жінкам необхідно звернутись до управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації, де їм нададуть усю необхідну інформацію.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу