На книжковій виставці, присвяченій 1025-річчю хрещення Київської Русі, що проходить з 24 по 26 липня у столиці, державне видавництво «Мистецтво» презентувало книгу «Зруйновані храми і монастирі України» колективу упорядників Українського інституту національної пам’яті.

Видання, яке побачило світ за бюджетною програмою «Українська книга», вийшло друком за день до відкриття виставки.

«В історії нашої держави – багато сторінок, де зафіксовані і злети, і падіння. Однією із таких є розповідь про зруйновані храми і монастирі», – зазначила директор видавництва Ніна Прибєга.

За словами одного із упорядників, доктора історичних наук, першого заступника генерального директора Українського інституту національної пам’яті Володимира Кривошеї, участь у підготовці матеріалів до цієї антології взяли всі обласні архіви України.

«Даних насправді дуже багато. Навіть якщо ми даватимемо опис однієї святині всього трьома рядками, то це вже – тисячі сторінок. Тому ми за декілька місяців підготували поки що науково-довідковий покажчик обласних і районних рівнів», – каже він.

У книзі викладена інформація про майже 1700 об’єктів культурного призначення, знищених на території України впродовж ХХ століття внаслідок воєнних дій та антирелігійної комуністичної політики, а також природних чинників.

У планах упорядників – подальша робота в цьому напрямку. Як поінформував Володимир Кривошея, наразі на розгляді в Уряді перебуває ініціатива щодо створення Головної редакційної колегії та обласних редакційних колегій по виданню таких томів у кожній області.

«В Україні було знищено тисячі храмів. На наше переконання, потрібно поставити їм пам’ятник у вигляді книги», – наголосив науковець.

Нагадаємо, видання повного довідника зруйнованих храмів і монастирів ініційовано Українським інститутом національної пам’яті на виконання Указу Президента України про проведення заходів із відзначення в Україні 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Прес-служба Держкомтелерадіо

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу