У Пересопницькому музеї – близько 50 примірників Святого письма мовами світу - mjНа Рівненщині у селі Пересопниця зібрали унікальну колекцію – у місцевому музеї експонують переклади письма мовами світу. Нині їх налічується до півсотні. Тим часом у планах керівництва закладу – з часом укласти повну колекцію.

Фінською, в’єтнамською, корейською, китайською, ромською, каракалпакською і навіть на есперанто можна прочитати Святе письмо у Пересопниці. Більшість із цих примірників передали меценати. «Ідея створення такої колекції виникла ще тоді, коли ми готувалися до відкриття, – пояснює директор культурно-археологічного центру Микола Федоришин. – А все для того, аби туристи, які приїжджатимуть з-за кордону, могли прочитати релігійні тексти рідною мовою. Загалом Біблія перекладена 300 мовами, а Євангеліє – 900. Пересопницька колекція – єдина у світі».

Окрім цього, тут також зібрали переклади святого письма українською літературною мовою, а ще – стародруки, датовані ХVІІ століттям. До того ж, в культурно-археологічному центрі експонуються й артефакти, пов’язані з християнством, які знайшли на теренах Пересопниці. Це, зокрема, застібки до релігійних книг ХІІ століття. Вони доволі раритетні, переконує Микола Федоришин. У той період одна така книга коштувала стільки ж, як невелике поселення. Також в експозиції можна побачити і хрести-енколпіони, в середині яких були мощі святих. Їх у княжій Пересопниці носили заможні мешканці. Виставку й надалі розширюватимуть, переконують працівники закладу.

«З ініціативи Президента України, на державному рівні відзначають 1025-річчя хрещення Русі. Заходи з цієї нагоди відбуваються у кожному районі області, а також на батьківщині української Першокниги – у Пересопниці, яка, безумовно, є духовним центром, – підсумував заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов. – Водночас у планах – відродження інших історичних об’єктів. Зокрема, Клеванського замку. Відвідавши його, туристи зможуть дізнатися про князів, які причетні до створення Пересопницького Євангелія».

Рівненська ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *