У Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова відбулося урочисте закриття 45 Міжнародної учнівської олімпіади з хімії.

У цьому році за звання найкращих змагались учні з 73 країн світу. Українська команда здобула максимальну кількість нагород – всі наші олімпійці завоювали медалі. Золото вибороли Олександр Вигівський, випускник Харківської гімназії № 47, Андрій Стельмах, випускник Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка та Микита Оніжук, випускник Харківського технічного ліцею № 173. Бронзу виборов Христофор Хохлов, учень 10 класу Природничо-наукового ліцею № 145 м. Києва. 

Зазначимо, що олімпіада складалася з двох турів – експериментального та теоретичного. Автори запропонували цікаві й складні завдання, присвячені актуальним проблемам хімічної науки ? властивостям нових матеріалів, хімії полімерів, біологічно активним сполукам тощо. Для успішного розв’язання задач учасники мали не лише володіти знаннями, які студенти університетів здобувають після вивченні курсів неорганічної, органічної, фізичної, аналітичної хімії та біохімії, але й проявити кмітливість, вміння мислити нестандартно і креативно.

Інтерес до міжнародних хімічних олімпіад у світі постійно зростає. Цього року змагалися 292 учасника з 73 країн, ще 4 країни, які збираються приєднатися до всесвітніх олімпіад, надіслали спостерігачів.

У неофіційному командному заліку в надзвичайно напруженій боротьбі команда України перемогла збірні багатьох країн світу та увійшла до п’ятірки кращих. Абсолютним переможцем олімпіади став Юанг Донг з Китайської народної Республіки. Китайська команда, яка здобула три золоті та срібну медалі, стала першою і в командному заліку.

Підготовка збірної України проводилася на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна під керівництвом наукового керівника команди України доктора хімічних наук, професора, проректора з науково-педагогічної роботи Ю. В. Холіна.

За інформацією Центру зв’язків з громадськістю та пресою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу