Науковці підготували і подали на розгляд комісії 70 проектів, серед яких була схвалена 31 робота.

На другій зустрічі робочої групи, що відбулася в Національному гірничому університеті, експерти відзначили роботи, які вже мають приклади впровадження та патентні підтвердження. Вирішено підключити до роботи групи фахівців-енергетиків, щоб одразу аналізувати енергоефективність кожного проекту .

Співпраця з бізнесом створює новий формат роботи. Актуальність поставлених завдань, перспективи швидкого впровадження проектів, а також обмежені терміни мобілізують науковців.

«Рішення, які мають бути реалізовані за один-півтора року, повинні чітко відповідати вимогам компанії і це мають бути не дослідження, а готові технологічні рішення, досвід упровадження яких ми могли б оцінити. А в разі нашої зацікавленості дослідницьким проектом ми готові забезпечити науковців полігонами для перевірки своїх ідей на наших об’єктах» — зазначив Андрій Смирнов.

Загалом, у своїй стратегії розвитку до 2030 року компанія ДТЄК планує три етапи інноваційних упроваджень. Перша хвиля проектів має окупитися вже в 2015-му році.

За словами директора УкрНИМИ Андрія Анциферова, звернення українського бізнесу до науки є дуже важливим: «У Росії зрозуміли, що занедбання вугільної промисловості було помилкою, тому влада запроваджує 20-ти річну програму розвитку вугільної промисловості. Майбутнє України однозначно пов’язане з вугіллям, тож якщо ми сьогодні не будемо вкладати кошти в розвиток своїх технологій — через 20-років купуватимемо їх у Росії, хоча нині в нас більше фахівців і вищий потенціал».

Нагадаємо, що 22 лютого в Києві на спільному засіданні президії Національної академії наук України та керівництва ДТЕК було ухвалено рішення про розробку «Програми виконання технологічних проектів для компанії ДТЕК» за участю президента НАН України, академіка Бориса Патона, ректора Національного гірничого університету, академіка Геннадія Півняка та директора з видобутку і збагачення вугілля ДТЕК Андрія Смирнова. Також у засіданні взяли участь перший проректор НГУ Петро Пілов, проректор з науки Олександр Бешта, проректор з міжнародних зв’язків Олександр Шашенко.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу