З 18 до 24 липня в Парижі на базі Сорбоннського університету (Paris-Sorbonne, Paris IV) відбувся  ювілейний ХХ конгрес Міжнародної асоціації компаративістики (ICLA). Цей науковий захід найвищого рівня в колах компаративістів та літературознавців усього світу. Конгрес зібрав понад 1600 учасників із різних країн світу.

Українську компаративістичну школу на цьогорічному конгресі представляли двоє науковців із Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України — кандидати філологічних наук Дмитро Дроздовський і Ольга Романова. Виступи українських учених були високо оцінені організаторами та учасниками конгресу, а доповідь Дмитра Дроздовського увійшла до фахового двотомного збірника матеріалів конгресу ICLA, що проходив у Південній Кореї в 2010 р.

Конгреси Міжнародної асоціації компаративістики проходять кожні три роки в різних країнах світу (ХІХ Конгрес відбувся в Університеті Чанг-Унг, м. Сеул). Перший конгрес ICLA відбувся в 1955 році у м. Венеції. Наступний ХХІ Конгрес відбудеться з 21 до 28 липня 2016 р. у м. Відні (Австрія).

Прес-служба НАН України

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу