Інститут післядипломної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури (ІПО КНУБА) відтепер надає можливість отримати нову кваліфікацію, гостро затребувану у вітчизняній галузі житлово-комунального господарства – менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків). З огляду на те, що в галузі ЖКГ виникла нагальна потреба у висококваліфікованих фахівцях, ця професія є, безперечно, актуальною і перспективною. Наразі ІПО КНУБА здійснює набір на навчання для отримання кваліфікації «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» у межах спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування» (за видами економічної діяльності) за напрямом «Менеджмент і адміністрування». 

Підготовка фахівців для житлово-комунального господарства здійснюватиметься в ІПО КНУБА за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «спеціаліст».

КНУБА є одним із провідних вищих навчальних закладів, що відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 20/13 від 12.01.2012 р., може здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців для житлово-комунального господарства.

Нову професію «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» було створено з метою виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009–2014 роки» щодо забезпечення ЖКГ висококваліфікованими фахівцями.

Кваліфікаційна характеристика цієї професії: організація і контроль роботи із забезпечення збереженості та належного утримання багатоквартирного житлового будинку (групи будинків) та елементів благоустрою, розташованих на прибудинковій території, згідно з правилами й нормами технічної експлуатації; планування, організація та контроль основних конструктивних елементів, інженерних мереж; організація проведення профілактичних, поточних, капітальних та аварійних ремонтів відповідно до встановлених стандартів, вимог та регламентів тощо.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу