На ЗНО списати не дадуть - spysuvannyaСписувати під час тестування не дадуть працівники Державної служби охорони. Цього року під час проведення ЗНО вперше будуть влаштовані технологічні перерви. Такий метод інспектори центрів оцінювання та правоохоронці уже використали під час пробного тестування.

У певний час в аудиторії припинять роботу усі учасники тестування. Його запишуть на дошці, аби опісля продовжити тестування на стільки, скільки забере технологічна перерва. В середньому це 2-3 хвилини. Працівник ДСО зайде до аудиторії разом із відповідальним за пункт тестування, який має звірити, чи правильно сіли учасники і поставити в їхніх сертифікатах печатки. Працівник ДСО за цей час перевірить всіх  металошукачем.

«Забезпечувати ЗНО металошукачами – завдання Департаменту ДСО, – розповідає керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. – Ми лише провели тендер і назвали умови – скільки має бути металошукачів». Одночасно на Львівщині працюватиме 30 пунктів тестування, тож потрібно тридцять пристроїв. Торік Львівщину, Рівненщину та Волинь було оснащено детекторами на 80%. Цьогоріч такі пристрої будуть на тестуваннях із усіх предметів і в усіх пунктах.

Працівники ДСО перевірятимуть, чи не мають учасники тестування із собою заборонених предметів, зокрема – мобільних телефонів. «Це вимушений крок, – каже Лариса Середяк, – адже у нас в суспільстві чомусь думають, що все можна купити, і правильні відповіді, і людей, все».

Керівник Львівського центру наголошує – оцінка за ЗНО є рейтинговою. Тобто бал визначається відносно найкраще виконаних тестів із конкретного предмету. Тож освітянка радить бути пильними і розповідати інспекторам про порушення, свідками яких можуть стати випускники. «Часто молодь здає один мобільний, а інший тримає у кишені. Коли його виявляють – виправдовуються – це ми лише з мамою розмовляємо. На тестуванні таке не проходить. Працівник ДСО вилучає телефон, а тест анулюється. Якщо це тест із обов’язкової для всіх ВИШів української мови і літератури, то людина втрачає шанс вступити цього до будь-якого навчального закладу. Такі апеляції не розглядаються”.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році розпочнеться 3 червня та завершиться 27 червня. Металошукачами будуть оснащені 75% пунктів тестування по всій країні. Це удвічі більше, аніж торік.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *