Світло вдалося зупинити на 60 секунд - na sleduyushchey nedele v feodosii budut snova otklyuchat svet na sleduyushchey nedele v feodosii budut snova otklyuchat svet foto iz interneta 1 2012 10 19 15 59 51Команді вчених з Дармштадського університету в Німеччині вдалося зупинити світло і зафіксувати його на одному місці протягом 60 секунд. Учені описали, як їм вдалося це здійснити і чим це буде корисно у майбутньому. Зупинити світло і утримати його на місці, а потім відпустити – це великий крок до створення квантового ретранслятора, необхідного компонента майбутніх квантових комп’ютерів.

Щоб зупинити світло і утримати його, дослідники почали з кристала, який взагалі не пропускає світло. Вони охолодили його до неймовірно низької температури, а потім підпалили лазером. Після цього в хід пішов інший лазер, який цілився вже в прозорий кристал. У процесі випромінювання “прозорість” кристала була відключена, в результаті чого світло лазера опинилося в пастці.

Використовуючи ту ж техніку, команда вчених з’ясувала, що може утримувати малюнок світла (три смужки) на місці протягом аналогічної кількості часу.

Зазначимо, вперше вченим вдалося провести експеримент зі світлом ще в 1999 році. Тоді світло вдалося сповільнити до швидкості 17 м/с.

Як повідомлялося раніше, фізики навчилися піднімати предмети у повітря за допомогою звуку, здійснивши таким чином прорив у левітації.

За матеріалами ТСН 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *