Перша столична соціальна квартира відкрила свої двері 22 травня 2013 і передбачає тимчасове перебування вагітних, хворих і молодих матерів з дітьми раннього віку. «Соціальна квартира розрахована на матерів, які перебувають у кризовій ситуації, – пояснює директор Представництва організації «Право на здоров’я» в Україні Галина Скіпальська. – Три роки тому завдяки нашим партнерам ми відкрили в Києві денний центр допомоги бездомним дівчатам і молодим жінкам. І ми щасливі, що зараз наші можливості допомагати і рятувати ростуть і збільшуються ».

Така соціальна технологія давно працює у Великобританії і США, але останнім часом все ширше впроваджується в Східній Європі і в Росії. Для української столиці ж це – перший досвід.

Соцквартира розрахована на одночасне проживання шести мам з дітьми, які можуть перебувати там від трьох місяців до року. За цей час соціальні працівники, психологи та юристи будуть готувати їх до подальшого самостійного життя: допоможуть оформити документи, отримати соціальні виплати на дитину, возз’єднатися з сім’ями, навчать доглядати за собою та за дитиною, вести господарство, нададуть психологічну та медичну допомогу.

«У 2012 році 32 жінки залишили новонароджених у пологових будинках Києва. Зазвичай це жінки, які самі виховувалися в інтернатних установах або не мають навичок догляду за дитиною. Створення подібних соціальних квартир є однією з найефективніших технологій профілактики сирітства в Україні, оскільки дає можливість жінкам отримати кваліфіковану допомогу і залишитися поруч зі своєю дитиною», – зазначив директор Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний.

В даний момент в соціальній квартирі проживають три мами і троє дітей – двоє новонароджених хлопчиків і дівчинка двох років. Жінкам нікуди повернутися після народження дитини, вони не мають підтримки рідних, не мають роботи. Якщо жінки залишаться в такій скруті без допомоги, це значно підвищить ризик відмови від дітей або майбутнього позбавлення батьківських прав.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу