Реалізація права дітей, позбавлених піклування рідних батьків, на виховання у сім’ї є одним із загальнодержавних та обласних пріоритетів. Про це зазначив в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика на черговому засіданні координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації, де обговорили стан виконання в області Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року.

Для виконання ініціатив Президента щодо реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та у безпечному родинному оточенні в області введені посади фахівців соціальної роботи, які забезпечуватимуть раннє виявлення кризових явищ, попереджуватимуть проблеми у сім’ях та своєчасно надаватимуть їм допомогу.

У першому півріччі 2013 року році у Чернігівській області кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплених сімейними формами виховання, по відношенню  до аналогічного періоду минулого року зросла майже на 4 %. Так, близько 80 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання.

Зростає також і кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Так, станом на 1 липня поточного року налічується 11 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та 197 прийомних сімей, в яких знайшла родинне тепло 381 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, що на 12,4% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Чернігівська ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу