Дмитро Табачник заявив, що завдання Президента щодо участі українських вишів у міжнародних рейтингах вже частково виконано.

«У світі є близько двадцяти авторитетних і потужних рейтингів. Завдання, поставлене Президентом у 2010 році, частково виконано: в трьох міжнародних рейтингах є ВНЗ Україні», — розповів міністр газеті «Сегодня».

У престижному британському рейтингу QS World University Rankings є Київський політех і Донецький національний університет.

«Сподіваюся, що в 2012 році ще два виші потраплять до QS: розглядають Київський Національний університет ім. Т.Шевченка і Харківський Національний університет ім. В.Каразіна», — зазначив Дмитро Табачник .

Українські ВНЗ потрапили й до світового рейтингу університетів Webometrics.

Перший за цитованістю серед українських ВНЗ (957 місце рейтингу) —Київський політех. За ним — Львівська політехніка (1248 місце), Національний педуніверситет ім. М.Драгоманова (1747 місце), Національний авіауніверситет (1922 місце), КНУ ім. Т.Шевченка (1934 місце).

Україна також потрапила в University Ranking By Academic Performance – Рейтинг університетів за показниками академічних досягнень. Його укладає Близькосхідний технічний університет (Туреччина), всього в ньому 20 000 вишів. У рейтингу є Харківський Національний університет ім. В.Каразіна, Львівський Національний університет ім І.Франка, Одеський національний університет, Київський політех і КНУ ім.Т.Шевченка.

Нагадаємо, жоден із вітчизняних університетів не представлений у переліку найкращих вищих шкіл світу за версією про вищу освіту Times Higher Education (THE). Експерти вважають, що головною причиною відсутності українських ВНЗ у світових чартах є їх пасивна позиція в цьому питанні. Адже багато вітчизняних університетів навіть не надсилають анкет на участь у рейтингах, що є однією з основних вимог.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу