Японські студенти-відлюдники обирають «самотні місця» - 2 upload iblock 5de 5de04dbcbb1a33d5d261c2ffd80b4d1bЩоб уникнути небажаного спілкування під час ланчу, японські студенти з Кіото і Кобе попросили замінити звичайні столики в кафе спеціальними – з перегородкою висотою 50 сантиметрів посередині.
У більшості країн є традиція збиратися за ланчем зі співробітниками або друзями, щоб поспілкуватися і перекусити, але саме цього намагаються уникнути відлюдні японські студенти.

Значна завантаженість навчанням не дає їм змоги витрачати час на пустопорожні розмови, тому столи з перегородками для них – нагальна необхідність. І хоча в кафе, як правило, є вільні стандартні столи, але студенти одностайно обирають bocchi seki. У перекладі з японської це означає «самотні місця». Непрозора перегородка посеред столу запобігає контакту із сусідом навпроти, а отже, ніхто не завадить сьорбати локшину.

Як пояснює один зі студентів, «сидячи за звичайним столиком, ви здаєтесь самотнім, і до того ж, до вас у будь-який момент може хтось підсісти, а відмовити буде неввічливо». Тому bocchi seki так подобаються молоді.

«Коли я поспішаю і не можу витрачати свій час на балаканину, «самотні місця» мене просто рятують», – розповідає японська студентка. До речі, Японія завжди славилася своїми hikikomori – соціальними відлюдниками.
Ідея виявилася досить популярною, і слідом за університетом у Кіото такі столи поставив університет Кобе. Проте boochi seki не врятують від сусіда збоку, і якщо в нього виявиться балакучий настрій, то вам не уникнути спілкування.

За матеріалами сайту drunov.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *