Студенти нідерландського Технічного університету Ейндховена побудували чотиримісний автомобіль з багажним відділенням, що працює на сонячних батареях. На їхню думку, машина, якій дали ім’я Стелла (Stella ), стала першим у світі сімейним автомобілем, оснащеним подібним джерелом живлення.

Габаритні розміри новинки становлять 4,5 метра в довжину і 1,65 метра завширшки. Завдяки тому, що конструкція автомобіля виконана із застосуванням алюмінію і вуглеволокна, його маса дорівнює всього 380 кілограмам.

Stella оснащена силіконовими панелями, які збирають сонячну енергію, і 60-кілограмовим блоком батарей ємністю шість кіловат-годин.

За словами розробників, під час руху автомобіль виробляє більше енергії, ніж йому потрібно для їзди. Максимальна швидкість машини складає 110 кілометрів на годину, а запас ходу при відсутності сонячного світла досягає 600 кілометрів.

У жовтні студенти з Ейндховена і їх автомобіль візьмуть участь у заході World Solar Challenge – 3000-кілометровій гонці по Австралії серед машин на сонячних батареях. Вони змагатимуться у класі, де в першу чергу враховується раціональне витрачання сонячної енергії, а не швидкість проходження дистанції.

Раніше повідомлялося, що студенти з австралійського Університету Нового Південного Уельсу працюють над автомобілем на сонячних батареях, який у майбутньому цілком може стати доступним усім охочим.

За матеріалами ТСН.ua

Студенти побудували сімейний автомобіль на сонячних батареях - 383812234Студенти побудували сімейний автомобіль на сонячних батареях - 383812235Студенти побудували сімейний автомобіль на сонячних батареях - 383812240Студенти побудували сімейний автомобіль на сонячних батареях - 383812237

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *