29 травня 2012 року у м. Алушта (Автономна Республіка Крим) Національний центр «Мала академія наук України» за підтримки Державної агенції з питань науки, інновацій та інформатизації України, Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія), Об’єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД, м. Дубна, Росія) провів Всеукраїнський науково-практичний семінар з фізики.

Його учасниками стали близько 170 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогів територіальних відділень Малої академії наук.

У рамках заходу начальник управління дошкільної і позашкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим Валентина Бойко ознайомила учасників зі станом позашкільної освіти в регіоні.

Борис Гриньов, перший заступник голови Державної агенції з питань науки, інновацій та інформатизації України, академік НАН України, докладно розповів про систему державного регулювання в науково-технічній сфері, структуру сектору наукових досліджень та розробок і фінансування фундаментальних досліджень та пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки до 2020 року.

Радник генерального директора з міжнародних відносин ЦЕРНу Тадеуш Куртіка і директор освітньо-наукового центру ОІЯДу Станіслав Пакуляк ознайомили присутніх з діяльністю, актуальними дослідженнями та освітніми програмами наукових центрів. Про експерименти на Великому адронному колайдері, теорію «перевідкриття» стандартної моделі, суперсиметрію та додаткові розмірності педагогам розповів Віктор Кім, заступник керівника відділу фізики високих енергій Петербурзького інституту ядерної фізики Російської академії наук, професор Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету.  Науковець також розповів учасникам семінару про пошуки бозона Хіґґса, який нобелівський лауреат Леон Ледерман назвав “проклятою частиною”, а деякі інші науковці – “бозон-пляшка шампанського”.

Зі Стандартною моделлю частинок та експериментом CMS (Compact Muon Solenoid), розробкою та спорудженням детектора CMS і участю науковців з України в експерименті ознайомив учителів Леонід Левчук, начальник лабораторії Харківського фізико-технічного інституту НАН України.

Володимир Кореньков, заступник директора лабораторії інформаційних технологій ОІЯДу, професор Міжнародного університету “Дубна” презентував концепцію системи GRID, яка координує створення й управління комп’ютерною інфраструктурою нового типу та забезпечує глобальну інтеграцію інформації і обчислювальних ресурсів на основі програмного забезпечення нового покоління.

Після лекцій кожен слухач мав змогу поставити запитання провідним науковцям ЦЕРНу та ОІЯДу. Завершився семінар врученням сертифікатів учасникам.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу