31 травня 2012 року у приміщенні компанії «Майкрософт Україна» було оголошено імена десятьох переможців конкурсу з програмування «Kodu – навчайся граючи», який проводився серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва. Протягом трьох місяців (січень-березень, 2012 року) учні 3-10 класів створювали ігри та інтерактивні навчальні проекти, використовуючи спеціально розроблену для цього мову програмування Kodu.

Цьогоріч конкурс з програмування «Kodu – навчайся граючи» проведено вперше. Для участі у Конкурсі було зареєстровано 45 робіт у трьох номінаціях («Виховний проект», «Освітній проект», «Безпека в Інтернеті»). До складу журі, яке оцінювало розробки школярів, увійшли Олександр Поляков – директор видавництва BHV, Євген Родін – директор компанії NewGround та Артур Кочарян – координатор програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» компанії «Майкрософт Україна».

Заступник директора Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНмолодьспорту Тамара Пушкарьова, яка взяла участь у заході, зазначила, що Конкурс з програмування «Навчайся граючи» є вдалим поєднанням застосування інформаційних технологій для вирішення проблем охорони навколишнього середовища та підвищення ефективності навчання за допомогою гри.

«Microsoft зосереджена на створенні нових можливостей для молоді за допомогою технологій, тренінгів, освітніх проектів та конкурсів, які дозволяють їм винаходити щось, реалізовувати свій потенціал та впливати на майбутнє. Завдяки конкурсу із програмування Kodu молодь отримує доступ до технологій і навички, які необхідні у їхньому подальшому житті, а також піднімає важливі соціальні проблеми і намагається через гру їх вирішити», – відзначає Яна Курченко, керівник програми Microsoft «Партнерство в навчанні».

Серед проектів, які відзначило журі, стали ігри, які закликають дітей бути уважними до свого здоров’я, навколишнього середовища та вчитися протидіяти різноманітним загрозам, які можливі у мережі Інтернет.

Отже, переможцями Конкурсу з програмування «Kodu – навчайся граючи» стали:

номінація «Безпека в Інтернеті»

1. Кузнєцов Денис Костянтинович, Скандинавська гімназія (назва роботи: «Атака вірусів (Virus Attack)»);

2. Тіщенко Богдан Андрійович, СШ №194 (назва роботи: «Перспектива»);

3. Міранович Олексій Олександрович, СШ № 87 ім. О.П. Довженка (назва роботи: «Повернення додому»);

4. Киричков Дмитро Ярославович, Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» (назва роботи: «Безпека в Інтернеті Місія Kodu: звільни Інтернет!»);

номінація «Виховний проект»

1. Гац Ілля Олександрович, ЗОШ № 269 (назва роботи: «EcoMillion»);

2. Ганноха Дементій Богданович та Арсентій Богданович, Навчально-виховний комплекс «Домінанта» (назва роботи: «За чистоту і порядок у парках»);

3. Бадзюх Марія Андріївна, НВК «Домінанта» (назва роботи: «Подолай шкідливі звички!»);

номінація «Навчальний проект»

1. Романов Олександр Дмитрович, Гімназія біотехнологій № 177 (назва роботи: «Математика»);

2. Каменский Евген Антонович, Технологічний ліцей ОРТ (назва роботи: «KamenskiyGK»);

3. Симоненко Дмитро Андрійович, Технологічний Ліцей ОРТ (назва роботи: «Єврейський штетл»).

Перший міський конкурс програмування «Навчайся граючи» проходив за ініціативи компанії «Майкрософт Україна», Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  та Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *