У дендрологічному парку «Софіївка» в Умані обдаровані діти з усіх регіонів країни займаються серйозними науковими дослідженнями: клонуванням рослин. Тут вони навчаються у літній школі, в межах всеукраїнського наукового марафону «Літо інтелекту-2013». «Це абсолютно безкоштовно, проходить третій рік під егідою Малої академії наук України, – розповів« Сегодня »директор МАН Оксен Лісовий. – На навчання відбираємо кращих: переможців олімпіад та авторів кращих наукових робіт, які школярі подають у МАН ».

Зараз при літній школі «природозбререження та біотехнологій рослин» закінчують навчання 27 дітей 9-10 класів. «Тиждень школярі не тільки вчилися, слухали лекції, а й застосовували знання на практиці: клонували рослини», – розповів «Сегодня» директор парку «Софіївка» Іван Косенко. Відбирали діти рідкісні види. «Це дуже важливо з наукової і з практичної точки зору, – розповідає завлабораторієй Михайло Небиков. – Купувати їх надто дорого. Простіше клонувати й виростити самостійно».

«Це дуже цікаво і весело. Тепер хочу пов’язати своє майбутнє з клонуванням рослин – хочу стати вченим », – поділився враженнями учень Влад Купріяк. Хлопцям підбирали рослини, які не розмножуються звичайним способом (відростками або цибулиною). Процедура складна: треба відібрати у зрілої рослини листи з так званим «мозолем» (скупченням великої кількості неспеціалізованих клітин). Ці листи поміщають в живильний розчин і виставляють правильне освітлення. Якщо всі умови дотримані, у клона починають формуватися коріння, стебло і листочки, за якими теж потрібен ретельний догляд.

 За матеріалами сайту segodnya.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу