У "дітей-кесарят" відсутні бактерії, відповідальні за імунітет - rebenokШведськими ученими нещодавно було зроблено відкриття. Стало відомо, що причина зниженого імунітету і ранньої алергії у малюків – поява на світ через кесарів розтин. Саме через це спостерігаються порушення у мікрофлорі кишечника новонародженого, яка забезпечує  захист дитини, виконуючи бар’єрну функцію, кажуть дослідники.

Зі 24 немовлят, відібраних для дослідження, 9 були народжені за допомогою кесаревого розтину, решта – природним  шляхом без оперативного втручання.

Дослідили мікрофлору кишечника дітей за періодами: за тиждень після народження, за місяць, за чотири місяці, пів року і рік. Дослідження показало, що діти, народжені за допомоги операції, мають біднішу мікрофлору кишечника, в якій не вистачає основного виду бактерій – Bacteroidetes.

Варто відзначити, що цю бактерію “відновити” після народження неможливо.

Група бактерій Bacteroidetes відіграє значну роль у підтримці імунітету і внутрішнього балансу організму. У вчених виникло дві думки, чому у «дітей-кесарят» повністю відсутня ця бактерія. За однією з них – все через особливе харчування, яке не дозволяє розмножуватися цьому виду кишкової флори. За другою теорією – заселення Bacteroidetes відбувається виключно при проході через піхву жінки, де відбувається перший бактеріальний контакт. А за кесаревого розтину контакту із бактерією просто не відбувається.

За матеріалами МедВести

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *