«Сьогодні на Сумщині поліпшується демографічна ситуація, збільшується кількість дошкільнят. Тому завдання влади – зберегти та розширити мережу дошкільних навчальних закладів», – наголосила у ході прес-конференції заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тамара Іщенко. 

Вона зазначила, що сьогодні 72 відсотки малечі області відвідує дитячі садки. Рівень охоплення дітей дошкільною освітою на Сумщині – найвищий у державі. 

За словами Тамари Іщенко, розширення дошкільної мережі відбудеться завдяки відкриттю додаткових місць у дитячих садках (1 242 місця), трьох навчально-виховних комплексів у Роменському, Путивльському та Недригайлівському районах (68 місць), відновленню роботи дитячого навчального закладу на Тростянеччині (75 місць). 

В області функціонує 528 дошкільних навчальних закладів, з них у міській місцевості – 169, у сільській – 359. Упродовж останніх років мережа дошкільних установ зросте на 60 одиниць. 

«У 2010 році на базі сільських шкіл створено 18 НВК, у 2011 – 15, у 2012 – 24. Відновлено роботу трьох дитячих садків у селах Кам’яне, Межиріч Лебединського району та Слобода Буринського району. Створено 5 центрів розвитку дитини», – поінформувала Тамара Іщенко. 

«Уряд також ставить завдання – повернути приміщення колишніх дошкільних установ, які використовуються не за призначенням. Отже, упродовж 2013-2015 років у власність громади планується передати 17 ДНЗ», – поінформувала Тамара Іщенко. 

Нині в області запроваджено систему електронного запису, за допомогою якої через мережу Інтернет батьки можуть влаштувати дитину до дитячого садка. 

За інформацією Сумської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу