Манхеттенська прокуратура оголосила останні вироки в грандіозній кримінальній справі про торгівлю номерами крадених кредитних карт. Усцій та суміжних справах залучені як мінімум 17 чоловік з різних країн, у тому числі України і Росії.

Прокуратура сукупно іменує їх членами кіберзлочинного угруповання “Western Express”. За словами прокуратури Манхеттена, яка вісім років розслідувала цю справу разом з секретною службою США, в загальній складності угруповання продало номери більше 95 000 крадених кредиток. Нанесений постраждалим збиток перевищив $ 5 млн.

11 фігурантів справи визнали свою провину і вже засуджені. 13 червня цього року у Верховному суді штату Нью-Йорк закінчився процес, на якому присяжні визнали 27-річного українця Єгора Шевельова і американців 40-річного Дугласа Латта і його співмешканку 41-річну Ганну Сіано винними в злочинній змові, зберіганні краденого і шахрайстві.

23 липня Сіано була засуджена до позбавлення волі на строк від 19 років і 8 місяців до 47 років. Два дні потому киянин Шевельов отримав від 13 років і 4 місяців до 40 років, а в кінці минулого тижня Латт отримав від 22 до 44 років.

Прокуратура називає Шевельова (він же Eskalibur, або Esk) одним з найвидніших у світі торговців краденою інформацією про кредитні картки. Сидячи у своїй київській квартирі, він виходив на різні форуми для кіберзлочинців і оголошував, що у нього є на продаж крадені номери мільйонів кредиток. У США немає договору про екстрадицію з України, де проживав Шевельов, але в травні 2008 року він відправився у відпустку до Греції, де його заарештували за американським ордером і видали США.

За матеріалами Комментарии

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *