МОНмолодьспорту оголосило про початок конкурсу з відбору на навчання та стажування у кращих ВНЗ світу.

Другий рік поспіль українські студенти отримують від уряду унікальну можливість здобути освіту у відомих закордонних навчальних закладах і наукових установах. Днями Міністерство освіти і науки, молоді та спорту оголосило про початок нового конкурсного відбору серед найкращих вітчизняних студентів і аспірантів.

 

Відомство доручило керівникам вітчизняних ВНЗ повідомити студентів про початок конкурсу та провести внутрішній відбір претендентів. Тим часом у міністерстві утворили спеціальну конкурсну комісію, яка прийматиме рішення щодо відібраних керівництвом вишів кандидатів на участь в урядовій програмі обміну.

Крім того, МОНмолодьспорту визначило ВНЗ, які зможуть прийняти українських студентів. До переліку ввійшли 170 вищих шкіл з більш ніж 20 країн світу. Серед них найбільше британських, французьких, німецьких і американських вишів.

Претенденти на участь у річній урядовій програми обміну повинні мати високі результати навчання за програмою підготовки магістра, досягнення в студентській і науково-дослідній роботі, володіти англійською мовою або мовою країни, в якій передбачається проходження навчання, на необхідному рівні.

Нагадаємо, в 2011 році скористатися можливістю навчання за кордоном за державний кошт отримали 300 українських студентів.

Коментуючи рішення цю подію, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що держава має намір поступово збільшувати обсяги реалізації програми. «Наші фінансові можливості досить обмежені, але цю програму ми будемо нарощувати. Минулоріч ми направили на навчання 300 студентів, у поточному відправимо тисячу, а, дай Боже, в 2013 році — 10 тисяч. Ми обов’язково реалізуємо цю програму».

Анна Цяцько

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу