Учора в низці засобів масової інформації поширено повідомлення щодо «замовлення підручників по 600 гривень» для учнів 3-х класів шкіл з польською мовою навчання.

У зв’язку з цим, прес-служба Міністерства освіти і науки України надає роз’яснення стосовно оприлюдненої інформації.

Міністерству освіти і науки, порівняно з 2009 роком, вдалося знизити ціни на друк малотиражних підручників для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.

Так, наприклад, в 2009 році підручник для учнів 9-х класів ЗНЗ з польською мовою навчання коштував 870,5 грн (кількість сторінок – 272, тираж – 171 примірник), у 2013 році підручник з такою ж кількістю сторінок і накладом 173 примірника коштує 349,42 грн, а для деяких шкільних навчальних дисциплін – 253,13 грн (тираж – 173 примірника).

За інформацією Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» МОН, 12 серпня 2013 року ІІТЗО укладено низку угод на видання підручників для учнів 3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів на загальну суму 85,84 млн грн.

Однак під час подання інформації для публікації у бюлетені «Вісник державних закупівель» та на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель було допущено технічну помилку.

За результатами роботи, проведеної Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти спільно з ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» (м. Львів) Державного комітету телебачення і радіомовлення України, визначена така ціна на підручники:

– «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» – 360,06 грн за один примірник;

– «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» – 349,20 грн за один примірник.

Відповідні зміни незабаром будуть внесені до бюлетеня «Вісник державних закупівель» та на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу