Абітурієнти обговорюють у соціальних мережах і на різноманітних блогах питання про те, що тест другої сесії ЗНО з української мови і літератури містив декілька завдань, які були використані під час проведення пробного тестування.

Ураховуючи інтерес до цього питання, Український центр оцінювання якості освіти вирішив поінформувати учасників тестування про таке.

Наявність завдань пробного тестування в тесті основної сесії ЗНО жодним чином не ставить у нерівні умови тих його учасників, які не брали участі в пробному тестуванні 2012 року, зазначають у прес-службі УЦОЯО.

Під час тестування жоден з учасників другої (як і першої) сесії не мав перед собою зошита пробного тестування та відповідей на ці завдання, а використовував лише свої, набуті в процесі підготовки до ЗНО знання, уміння, навички, ручку та бланк відповідей. Отже, були дотримані однакові, стандартизовані процедури адміністрування для учасників і першої, і другої сесії.

Усі завдання тестів зовнішнього оцінювання укладено відповідно до Програм ЗНО, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, наказ № 791 від 14.07.2011 р. Інформацію про відповідність кожного завдання Програмам ЗНО 2012 р. та правильні відповіді на завдання тестів обох сесій розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Український центр нарощує рік від року банк тестових завдань з метою використання наявних тестових завдань у наступні роки для формування тестів. Отже, уміщення в тестових зошитах завдань, використаних Українським центром раніше, не суперечить технології створення тестів і забезпечує якість тесту як інструменту вимірювання.

Упродовж шести років Український центр використовує процедуру шкалювання результатів учасників тестування за рейтинговою шкалою 100–200 балів. Ця процедура дозволяє визначати рейтинг (оцінку за шкалою 100–200) учасників тестування незалежно від того, у яку сесію вони проходили ЗНО, оскільки вибірки учасників першої та другої сесії є статистично еквівалентними.

Шкалювання (конвертація) результатів тестувань різних сесій відбувається окремо для кожної сесії. Це забезпечує порівнюваність результатів учасників ЗНО, які виконували тест у різні дні. Таблиці переведення тестових балів учасників ЗНО за шкалою 100–200 балів для першої та другої сесій будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Немає сумніву, що учасники, які більш наполегливо готувалися до ЗНО та здобули більш глибокі знання, завжди будуть мати кращий рейтинговий результат, зазначають в УЦОЯО і радять дочекатися результатів. Нагадаємо, що протягом двох днів з часу оголошення результатів з кожного предмету, бали, отримані на ЗНО, можна оскаржити, надіславши  апеляційну заяву в Український центр оцінювання якості освіти поштою на адресу: 01135,  м. Київ, вул. Чорновола, 24 (із поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).  В УЦОЯО запевняють, що приймуть і розглянуть усі скарги.

Відповіді до завдань ЗНО з усіх предметів можна подивитися на освітньому порталі ПедПРЕСА. Інформація постійно оновлюється! Слідкуйте за новинами на сайті та у соціальних мережах ВКонтактеFacebookTwitter

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *