Шкільні музеї створюють 3-D панорами експозицій - llsУ багатьох закладах освіти Дніпропетровщини діють кімнати та музеї бойової слави. Цього року вони стануть доступними кожному в електронному форматі в Інтернеті: навчальні заклади створюють 3-D панорами своїх музейних експозицій. Це один із критеріїв оцінки у конкурсі на кращий шкільний музей Дніпропетровщини, який ініціював голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков.

В шкільних музеях Великої Вітчизняної війни учні знайомляться з історичними документами, фотографіями та особистими речами воїнів, які воювали за свободу нашої держави. Знаковим є те, що експонати до таких музеїв здебільшого приносять самі школярі, вчителі. Виставка збирається не один рік, вона створюється багатьма поколіннями. 

Такі музеї допомагають відродити з минулого славу людей на фронтах і в тилу, які поклали своє життя заради звільнення Вітчизни від фашистських загарбників. Вони виховують в молодого покоління шанобливе ставлення до історії рідної країни та ветеранів Великої Вітчизняної війни.

«Музеї та музейні кімнати існують у багатьох закладах освіти нашого регіону, і наповненість кожного з них унікальна. Але зараз, завдяки сучасним технологіям, будь-хто, навіть вдома, може подивитись експозиції більшості з них. Шкільні музеї активно стають доступні в електронному форматі у мережі Інтернет. Вони створюють аналоги своїх експозицій у тривимірному зображенні (3-D форматі). Такі 3-D панорами – це один із критеріїв оцінки у конкурсі шкільних музеїв. Цей конкурс покликаний розкрити багатство життєвих історій, які зберігаються у таких музеях, щоб кожен мешканець Дніпропетровщини зміг відвідати музей у віртуальному форматі», – сказав голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

Конкурс стартував з квітня 2013 року і відбувається у 2 етапи:

І етап (районний, міський): квітень – серпень 2013 року;

ІІ етап (обласний, заочний): вересень – жовтень 2013 року.

Конкурс проводять за номінаціями:

«Кращий музей загальноосвітнього навчального закладу»,

«Краща музейна кімната (зала) загальноосвітнього навчального закладу»,

«Кращий музей позашкільного навчального закладу»,

«Краща музейна кімната (зала) позашкільного навчального закладу»,

«Кращий музей професійно-технічного навчального закладу»,

«Краща музейна кімната (зала) професійно-технічного навчального закладу».

З 1 по 15 вересня надходитимуть заявки на участь в обласному етапі конкурсу.

За попередніми даними, в конкурсі вже виявили бажання брати участь 146 музеїв і кімнат бойової слави шкіл, центрів позашкільної роботи і 12 закладів профтехосвіти.

За інформацією Дніпропетровської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *