20 серпня 2013 р. у Львові розпочав роботу Х Світовий конгрес українців. Участь у роботі конгресу беруть представники українських національно-культурних організацій з 47 країн світу – 33 країн, у яких діють складові організації СКУ, та 14 країн, з українськими об’єднаннями яких СКУ підтримує партнерські стосунки. Конгрес присвячений 80-м роковинам Голодомору 1932-33 рр..

Під час офіційного відкриття Конгресу Віце-прем’єр-міністр України О. Ю. Вілкул зачитав вітальне слово Президента України В. Ф. Януковича, у якому Глава держави високо оцінив діяльність світової української громади в напрямку розбудови суверенної України та реалізації її євроінтеграційних прагнень.

Представником МЗС України було оголошено вітання від міністра закордонних справ України Л. О. Кожари. Зокрема, глава зовнішньополітичного відомства висловив подяку СКУ за підтримку зусиль України, спрямованих на підписання Угоди про асоціацію з ЄС, та підкреслив, що розвиток партнерської співпраці із закордонним українством залишатиметься одним із пріоритетних завдань у роботі МЗС України.

З вітаннями на адресу Х Світового конгресу українців виступили також низка політичних та громадських діячів.

У межах першого дня роботи Конгресу відбулися засідання рад та комісій СКУ, а також перша пленарна сесія, під час якої було розглянуто організаційні питання.

Учасники Конгресу взяли також участь у панахиді за жертвами Голодомору та поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченку.

Х Світовий конгрес українців триватиме до 22 серпня ц.р. В ході його роботи делегати підіб’ють підсумки роботи СКУ за 2008 – 2013 рр. та обговорять напрямки діяльності на наступні п’ять років.

В рамках Конгресу будуть проведені тематичні сесії: “Євроінтеграція – запорука незалежності України та сприяння її демократизації”, “Світове українство у просуванні спільних інтересів”, “Голодомор 1932-33 рр.: правда перемагає”.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.