Пасажири самостійно керуватимуть автобусами - navia1У Сингапурі почав курсувати перший самохідний електричний автобус виробництва французької компанії. Автомобіль під назвою Navia здатний розвивати швидкість до 20 км/год і перевозити до восьми пасажирів. Вони самостійно задають маршрут за допомогою сенсорного екрана.

Для управління Navia не потрібен водій: у машині використовують чотири лазерних сканери LIDAR (Light Detection and Ranging) і стереоскопічні камери, за допомогою яких вибудовуються тривимірні карти в режимі реального часу. Завдяки цьому автобус рухається чітко своєю смугою і маневрує за необхідності, забезпечуючи безпеку їзди. На відстані до 50 метрів комп’ютер розрізняє нерухомі й рухомі перешкоди, обчислює швидкість об’єктів, а також очікувану траєкторію його руху.

Після завершення маршруту і висадки пасажирів робот самостійно повертається на станцію бездротової зарядки, звідки вирушає на нове коло. Вбудовані акумулятори забезпечують його автономним живленням протягом 15-18 годин, після чого батареї необхідно заряджати. Для пересування Navia не потрібні ні рейки, ні наземні проводи, ні особливе дорожнє покриття. Кожен «безпілотник» від Induct Technologies коштує приблизно 170 тисяч євро.

У межах експериментального проекту Navia пересуватиметься двокілометровим шляхом між Наньянським технологічним університетом (Nanyang Technological University) і бізнес-парком CleanTech Park. Випробування відбуватимуться два роки, після чого подібні електроавтобуси зі штучним інтелектом планується вивести на масовий ринок. Інтерес до проекту виявили також у США, Швейцарії та Франції.

За матеріалами CNews

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *