МОН рекомендує школам протягом першого семестру не виставляти оцінок - jjh– З якими новаціями зустрічає новий навчальний рік українська школа? – з таким запитанням, зокрема, звернулася газета “Освіта України” до заступника міністра освіти і науки Бориса Жебровського.

– Протягом трьох років вітчизняна школа перебуває в стадії глибоких реформ. Увесь цей час ми працюємо над упровадженням нових стандартів і програм. Зокрема, цього року – для 2-х і 5-х класів. З’явилися нові предмети – «Сходинки до інформатики» у 2-му класі і друга іноземна мова та інформатика – в 5-му. Працюємо і на перспективу: завершили роботу над Концепцією профільної школи, яку невдовзі розгляне колегія МОН. 

– Цього року реформування відбувається двома хвилями. За новими стандартами навчатимуться, крім першокласників, ще й друго- та п’ятикласники.

– Школа до цього готова. Є нові програми, підручники, вчителі пройшли перепідготовку. Ми максимально полегшили процес адаптації школярів: міністерство рекомендує школам протягом першого семестру не виставляти їм оцінок. Нічого й казати про заняття цих дітей у другу зміну. Обов’язково в серпні проводяться навчання і збори класних керівників 5-х класів, де фахівці отримують відповідні рекомендації. Ми попросили ще до першого вересня провести збори батьків п’ятикласників, – зазначив Борис Михайлович.

– Як відомо, підручники для другокласників уже розвезені по школах. А як із навчальною літературою для 5-го класу?

– Інформація, яку ми отримуємо з областей, дає можливість сказати, що й підручники для п’ятикласників – уже в школах.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *