В'єтнамські студенти не хочуть вивчати марксизм-ленінізм - kkdУряд В’єтнаму звільнив від оплати за навчання студентів, які обирають спеціальність марксизм, ленінізм та вчення місцевого комуністичного вождя Хо Ши Міна. Навчання в університетах країни коштує близько 5 млн в’єтнамських донґів на рік, майже 1900 грн. Середня зарплатня — 3,2 млн донґів на місяць. Це авторитарна країна, з єдиною комуністичною партією на чолі, пише gazeta.ua

— Отримуємо замало запитів на вивчення цих дисциплін. Студенти обирають лише ті спеціальності, що дають реальні перспективи знайти роботу, — каже професор філософії. Імені просить не називати.

Гуманітаріям у В’єтнамі важко працевлаштуватися, зокрема, тим, які спеціалізуються з комуністичної політичної філософії. Абітурієнти прагнуть вивчитися на спеціаліста туристичної галузі, що розвивається.

— Як знайду роботу й зароблятиму гроші, якщо знатиму марксизм чи ленінізм? Ні, краще вчитиму англійську й менеджмент готелів, — каже випускниця з міста Ханой 17-річна Нґуєн Лан Гуон.

Влада вважає, що пільги допоможуть зберегти панівне політичне вчення та культуру В’єтнаму. Тому відтепер не платитимуть за навчання й ті, хто опановує традиційне в’єтнамське театральне мистецтво та оперу. Безкоштовною стане освіта для студентів-медиків, які спеціалізуються на поширених у країні хворобах: психічних захворюваннях та туберкульозі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *