5 червня перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма провів зустріч з директором Департаменту з кредитних операцій програм Східного партнерства Європейського інвестиційного банку Марион Хоніке і головою Представництва ЄІБ в Україні Лілією Чернявською. Остання, до речі, щойно обійняла цю посаду.

Ключовим питанням, яке порушили учасники наради, стали програми енергозбереження і енергоефективності.

– Нам би був дуже цікавий досвід Європейського інвестиційного банку, можливі форми співпраці в цьому напрямку, – сказав Євген Суліма. – Крім того, з появою нового представника ми розраховуємо почати нові напрямки співробітництва, – наголосив Євген Миколайович.

Зарубіжні партнери висловили готовність співпрацювати в цьому напрямку. За словами Марион Хоніке, проект з енергоефективності є одним з ключових для ЄІБ.

– Тут ми можемо знайти точки дотику, щоб запроваджувати проекти енергоефективності в державних установах, – сказала директор департаменту. – Ми можемо займатись як модернізацією і ремонтом будівель освітніх установ, так і чимось більш глобальним, наприклад, встановленням лабораторій тощо.

– Для нас питання енергозбереження і енергоефективності є пріоритетними, – сказав перший заступник міністра. – Інші програми, коли не можна забезпечити життєздатність установи, просто неможливі. Тому ми маємо звернути увагу насамперед на цьому аспекті, а потім переходити до інших.

Україна,  як і Європа, залежить від газу. І природно, що цю залежність в країні хочуть зменшити. Тому сьогодні постає питання і встановлення теплових насосів, і використання сонячної енергії, зокрема і у студентських гуртожитках. За словами Євгена Суліми, досвід вирішення цієї проблеми в ЄС можна було б залучити в Україну.

Дмитро Шулікін

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу