У Кременчуцькому міськвиконкомі відбувся круглий стіл на тему: «Зі  школи до університету, з  університету на виробництво» за ініціативи  Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Зустріч за круглим столом співпала у часі  з проходженням випускників шкіл незалежного зовнішнього оцінювання, яке  відкриває їм шлях до вищої освіти.  З іншого боку виникає питання – чи готова вища школа  надати їм  якісну фахову підготовку. Однією з відповідей на це досить складне запитання  є  рейтингування вищих навчальних закладів України різними рейтинговими агенціями.

Саме тому до актуальної розмови були запрошені  представники проекту національного академічного рейтингу ТОП-200 кращих університетів України, яким під час відвідин низки прикладних технічних лабораторій були продемонстровані унікальні інноваційні розробки, які, отримавши визнання як в Україні, так і за кордоном, готуються до впровадження на виробництві.

У засіданні круглого столу взяли участь:  Загірняк Михайло Васильович – ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського; Калашник Віктор Васильович –  заступник міського голови Кременчука з питань освіти;  Коваленко Володимир Миколайович – голова Автозаводської районної ради; Ліновецька Леся Вікторовна – керівник проекту національного академічного рейтингу ТОП-200 кращих університетів України; Москалик Геннадій Федорович – начальник міського управління освіти;  Михайлик Любов Василівна – директор ліцею № 4;   Редькін Олександр Вікторович – директор   з персоналу та соціальних питань ПАТ «Кредмаш»; Якименко Микола Володимирович – директор з персоналу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».    На заході були  присутні:  директори інститутів КрНУ,  декани факультетів, студенти  та аспіранти, кращі учні шкіл міста а також представники регіональних ЗМІ.

Про те яким чином регіональному  політехнічному інституту упродовж 15 років свого  динамічного розвитку вдалося здобути статус  національного класичного університету і як він підготувався до прийому випускників шкіл цього року  розповів ректор єдиного в Кременчуці вищого державного навчального закладу – Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського професор  Загірняк М.В.

Нині в університеті здобути вищу освіту можна за новітніми освітніми технологіями, розробленими відповідно до моделі спеціаліста ХХІ століття, створеної в університеті. Студенти отримують  математичну, інформаційну, екологічну, гуманітарну підготовку за 35 спеціальностями і 25 магістерськими програмами.    Поточного року для нового покоління абітурієнтів в університеті відкрито дві нові спеціальності – «Журналістика. Видавнича справа» та «Сфера обслуговування. Туризм».

Утім, М.В. Загірняк наголосив, що підготовка фахівців  технічних  спеціальностей залишаються  пріоритетом   не тільки для університету, а  й держави в цілому, тому  70% бюджетних місць  спрямовано саме на підготовку майбутніх інженерних кадрів. На це варто  звертати увагу як випускникам, так і батькам,  і педагогам.

Зі свого боку  представники промислових підприємств  акцентували увагу на  тому, що виробникам потрібні молоді кадри. Однак, крім міцної теоретичної підготовки вони мають володіти практичними навиками, адже для  адаптації молодого спеціаліста на підприємстві  як мінімум необхідно 3-5 років.  «Кредмаш»,  як і  Крюківський вагонобудівний  завод,  досить тісно співпрацюють з КрНУ:  студентів проходять практику; представники цих заводів входять до складу державних атестаційних комісій під час захисту дипломних робіт,  науковці університету на їхнє замовлення  виконують  наукові дослідження.

Усім присутнім і особливо випускникам шкіл цікаво було почути  яким чином  розташовані університети України в Національному рейтингу ТОП-200 кращих університетів України, що собою являє цей рейтинг і яке місце в ньому посідає Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.  Керівник проекту   Леся Ліновецька зазначила, що рейтинг українських ВНЗ «Топ-200 Україна» є прикладом академічного рейтингу, який оцінює ВНЗ з погляду наукового потенціалу і наукових здобутків викладачів і студентів. Авторами і виконавцями цього рейтингу виступають Європейський центр з вищої освіти ЮНЕСКО — СЕПЕС і кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика». Результати рейтингу публікуються в газеті “Дзеркало тижня”.

Анонсуючи підсумки  рейтингу 2012 року,  Леся Ліновецька  оприлюднила інформацію про те, що КрНУ не тільки зберіг свої позиції , а й  піднявся на одну сходинку вище – з 56 місця на 55, що свідчить про динаміку постійного розвитку та вдосконалення цього навчального закладу.

 За матеріалами прес-служби Кременчуцького національного  університету імені Михайла Остроградського

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *