302 малокомплектні школи – серед найактуальніших питань Запоріжжя - llfgНапередодні початку навчального року відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, яке провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Запорожченко.

Посадовець подякував освітянам за самовіддану працю та професійні підходи у забезпеченні навчально-виховного процесу, а також вручив подяки та грамоти облдержадміністрації. Учасники заходу обговорили основні завдання розвитку доступності освіти у новому навчальному році.

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької ОДА Олександр Вєрозубов повідомив, що згідно з Національною стратегією розвитку освіти на період до 2021 року (затверджена у червні Указом Президента України), одним із ключових завдань є здійснення оптимізації та модернізації мережі навчальних закладів. 

Основна мета – забезпечення доступності якісної освіти для кожного учня. Тож маємо зосередитись на подальшому приведенню мережі загальноосвітніх закладів у відповідність до потреб громадян, соціально-економічної ситуації та вимог чинного законодавства, – зазначив Олександр Вєрозубов.

Наразі в області працює 625 загальноосвітніх закладів. У 2013 році було проведено реорганізацію 14 шкіл, ще в 11 школах ця робота зараз на завершальному етапі. Згідно з планом, по завершенні оптимізації мережі область загалом матиме 620 навчальних закладів усіх типів.

Під час засідання зазначалось, що однією з найактуальніших проблем галузі залишаються малокомплектні школи (загалом 302 школи). У той же час, в середньому школи області заповнені всього на 58,7% від проектної потужності.

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької ОДА звернув увагу присутніх на таку тенденцію: учні недоукомплектованих шкіл мають гірші показники під час участі в інтелектуальних змаганнях, а також менша їх кількість стає медалістами.

«Оптимізація це, перш за все, – це перехід до якісної та доступної освіти для того, аби учні були конкурентними, змогли реалізувати свої таланти в будь-якому куточку Запорізького краю», – конкретизував завдання Андрій Запорожченко. У цьому контексті він звернувся до представників територій з проханням формувати загальноосвітню мережу з урахуванням доцільності та ефективності роботи.

Також у ході колегії була розглянута ситуація щодо створення освітніх округів, функціонування Запорізької обласної освітньої мережі та інформаційно-комп‘ютерного забезпечення освітнього процесу.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *