23 березня у міністерстві відбулася Всеукраїнська нарада директорів Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді. Основне питання, котре постало перед учасниками – впровадження Дня туризму в навчальних закладу та перспективи розвитку туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти.

Час проведення Дня туризму кожен навчальний заклад зможе визначити самостійно. Міністерство рекомендує проводити такий захід або наприкінці навчального року, або до Всесвітнього дня туризму, який відзначається 27 вересня. В навчальних закладах пропонується проводити одно-дводенні туристські злети, змагання з різних видів спортивного туризму, краєзнавчі вікторини, естафети. Цікавим видом змагань можуть стати туристсько-краєзнавчі квести. У День туризму групи школярів можуть вирушити в одноденні екскурсії рідним краєм, відвідати пам’ятки історії та культури, здійснити тематичні екскурсії до музеїв, заповідників, на промислові об’єкти.

Окрім програми на нараді також обговорили санітарні вимоги до організації наметових таборів і безпеку перевезення туристів.

Заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський запропонував усім присутнім удосконалювати та оновлювати методи роботи із молоддю. «Перегляньте усі методики, вилучіть із них усе формальне, неефективне, застаріле. Не треба боятися відмовитися від тих аспектів туристсько-краєзнавчої роботи, які сьогодні нецікаві дітям», – зауважив заступник міністра.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу