Навчальні заклади звітують щодо останніх приготувань до навчання - 1346068918Цієї неділі для дітей  України пролунає перший дзвінок. Навчальні заклади держави звітують про останні приготування до навчального року  2013-2014.

Цьогоріч навчання на Хмельниччині розпочнеться у 833 школах (торік функціонувало 853), влітку 2013 року 13 шкіл закрито, 7 шкіл припинили свою діяльність через відсутність учнівського контингенту. На Всеукраїнському рівні високо оцінена робота хмельницьких освітян з питань здоров’язбережувальних технологій. За результатами Інтернет-голосування перше місце у Всеукраїнському огляді відеоматеріалів здобув дошкільний заклад № 23 м. Кам’янець-Подільського (завідуюча Вершегрук Людмила Семенівна), третє місце – дошкільний заклад № 6 м. Славути ( завідуюча Остапчук Міра Йонівна). Це наочне свідчення того, що модернізація змісту дошкільної освіти неможлива без інформатизації та інноваційних технологій. До речі, 52% дошкільних закладів області комп’ютеризовано, 33% з них підключено до мережі Інтернет.

Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту області Віктор Очеретянко наголосив на важливості виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, «повсюдного й чіткого дотримання вимог законодавства про освіту, її державних стандартів, демократичного підходу до вільного вибору батьками й учнями другої іноземної мови у 5 класі загальноосвітніх навчальних закладів». Соціологічні опитування батьків показали, що запровадження вивчення другої  іноземної мови підтримали від 83% до 92 % батьків. За інформацією відділів та управлінь освіти області, батьки спільно з педколективами шкіл визначили другу іноземну мову в такому співвідношенні: 10% – англійська, 45% – німецька, 35% – російська, 8% – французька, 2% – польська, 0,5% – іспанська. Президент поставив завдання неухильного виконання Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.

2013-й рік в Україні проголошено Роком дитячої творчості, тому підтримка дитячої енергії, таланту, жаги до знань і досягнень – це основні завдання, що стоять перед органами влади усіх рівнів. В області 73 позашкільних навчальних закладів. Позашкільною освітою охоплено 70% від загальної кількості дітей, збережено мережу позашкільних закладів, розширено напрями позакласної та гурткової роботи, мережу гуртків, секцій, груп.

Тим часом педагоги Прикарпаття також обговорювали шляхи забезпечення якісної освіти. Створити належні умови для виховання, навчання, оздоровлення, розвитку творчих здібностей дітей – такі завдання ставлять перед собою, починаючи новий навчальний рік.

У цьогорічних планах освітян регіону – завершення другого спального корпусу і спорудження спортзалу Прикарпатського військово-спортивного ліцею та виготовлення проектно-кошторисної документації для фізико-технічного ліцею при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Йшлося й про проведення моніторингів учнівських знань, серйозні підходи до атестації вчителів, впровадження системи освітніх проектів, взаємодію у навчально-виховному процесі школи та сім’ї, науково-методичне забезпечення освітнього процесу тощо. Як наголосила заступник директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту, начальник управління освіти і науки Зінаїда Болюк, навчання педагогічних кадрів не менш важливе, ніж навчання школярів, адже саме педагогів очікує чимало нововведень щодо програми навчання.

На Сумщині  освітяни долучаються до Національного проекту «Відкритий світ», що передбачає створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління. Для цього в області відібрано два навчальні заклади: Сумську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №27 та Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-Ш ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради.

«Загальноосвітні навчальні заклади області забезпечені 357 інтерактивними комплексами. У 2013 році коштом обласного бюджету планується придбати мультимедійні комплекси на 1 мільйон 890 тисяч гривень. Придбання цієї техніки задовольнить потреби у відкритому доступі до освітніх та інформаційних ресурсів переважно сільських школярів», – поінформувала начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса Пєсоцька.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *