Завдяки постійному контролю місцевих управлінь соціального захисту та співпраці з громадськістю у новому навчальному році харчування дітей-чорнобильців має бути організовано на належному рівні. Про це повідомила міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час робочої наради щодо стану організації безплатного харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення.

«Зараз починається новий навчальний рік. Діти ідуть в школу. І в наших силах вже сьогодні запровадити та активно використовувати такі механізми контролю за організацією харчування, які дозволять зробити цей процес максимально прозорим і забезпечити нову якість харчування дітей», – сказала вона.

Наталія Королевська відзначила, що задля забезпечення контролю за якістю харчування дітей-чорнобильців Мінсоцполітики вже напрацювало конкретні механізми.

«Я доручила органам соціального захисту на місцях здійснювати постійний контроль за процесом організації харчування дітей. Про результати контролю вони інформуватимуть Мінсоцполітики двічі на місяць, а у випадку виявлення порушень – негайно», – сказала Наталія Королевська.

Окрім цього, Наталія Королевська доручила органам соціального захисту постійно залучати громадські організації «чорнобильців», представників батьківських комітетів та громадського контролю до перевірок процесу надання послуг з харчування дітей. «Залучення громадськості – це єдиний спосіб отримати реальну картину, яка не буде спотворена позицією того чи іншого посадовця» – наголосила Міністр.

У свою чергу, присутній на нараді представник ініціативної групи Народної колегії Андрій Панаетов висловив готовність громадськості долучитися до контролю за якістю харчування дітей-чорнобильців в усіх регіонах України. За його словами, до цієї роботи можуть долучитися понад 200 «народних контролерів». «Ми готові долучитися до роботи з контролю за використанням коштів, направлених на харчування дітей-чорнобильців. Ми можемо визначити і створити перелік проблем з харчуванням та створити «чорний» список тих навчальних закладів, де ми виявимо серйозні недоліки», – сказав він.

Міністр також зауважила, що місцеві управління освіти мають важелі для контролю за якістю харчування. «Сьогодні Мінсоцполітики здійснює оплату за надання послуг з харчування виключно після підписання актів директорами шкіл та керівниками районних відділів освіти. У випадку виявлення порушень такі акти згідно з законом та умовами договору не повинні підписуватися до усунення порушень. Якщо порушення не усуваються – потрібно негайно вжити заходів для розірвання угод з постачальниками послуг з харчування та звертатися до правоохоронних органів», – відзначила Наталія Королевська.

Довідково

Безплатним харчуванням у 2013 році забезпечуються 236 тисяч дітей, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, які навчаються у 1274 школах 12 областей України.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу