Пам'ятник першокласнику - кавалеру Ордена Мужності встановили в Підмосков'ї - ssgУ селищі Дуброво Ногінського району Підмосков’я першого дня осені відкрили пам’ятник Євгену Табакову – наймолодшому в Росії кавалеру Ордена Мужності.

Першокласник Женя Табаков загинув у 2008 році , захищаючи 12- річну сестру Яну від грабіжника і ґвалтівника.  Того дня діти були  вдома самі. Селище Дуброво є закритим військовим містечком, де чужинці з’являються рідко, тому Яна довірливо відчинила двері людині, яка назвалася листоношею.

Озброєний ножем грабіжник наказав Євгену шукати вдома гроші, а сам почав роздягати дівчинку. Тоді першокласник мужньо кинувся за захист сестри. Злочинець завдав хлопчикові 8 ножових поранень. Лиходія затримали того самого дня.

… Женю Табакова посмертно нагороджено Орденом Мужності.

У листопаді 2010 року школі № 83, де навчався юний герой, присвоїли його ім’я. На парті хороброго хлопчика зробили пам’ятне гравіювання. Постійного “господаря” у парти немає: за підсумками кожної чверті право навчатися за нею отримує кращий першокласник школи.

“У житті все визначають вчинки і справи. Давайте будемо схожими на наших героїв, на людей, з яких потрібно брати приклад. Женя – один з таких героїв” , – сказав в.о. губернатора Підмосков’я Андрій Воробйов, приїхавши в Дуброво на відкриття пам’ятника.

Гроші на меморіал виділив обласний уряд, але і заслужений художник Росії Олександр Рожников, який розробив ескіз пам’ятника, і працівники художнього комбінату в Жуковському, які взялися втілити його в камені, від винагороди відмовилися. Скульптуру маленького хлопчика, який однією рукою прикриває білу голубку, а іншою – відганяє чорного коршака, встановили у дворі школи № 83.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *