Півтисячі експертів оцінюють шкільні підручники - IMG 2609Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів шкіл – його проходять усі авторські колективи, чиї прізвища потім на обкладинках читають школярі.

Головна вимога до всіх учасників конкурсу – рукописи підручників мають відповідати навчальній програмі. Їх перевіряють з півтисячі експертів, працівників Національної академії педагогічних наук, Національної академії наук України, методисти, вчителі, психологи. Окрім того, рукописи підручників проходять громадсько-педагогічне обговорення у загальноосвітніх навчальних закладах.

Право друку підручників для шкіл отримують винятково переможці Всеукраїнського конкурсу. Міністерство освіти і науки присвоює їм відповідний гриф. Згодом саме цю літературу закуповують для учнів.

Друкують такі підручники видавництва, які обирають автори. Нині це – 105 друкарень. Авторські колективи укладають з видавництвами договори, пізніше держава викуповує у них посібники.

Також кожного навчального року Міносвіти друкує перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. Нині їх 3 тисячі 469 назв і їх можна знайти у «Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України», на сайтах міністерства та Інституту інноваційних технологій та  змісту освіти.

Зазначимо, що раніше голова комітету ВР України з питань освіти у науки Лілія Гриневич заявила про відсутність конкуренції серед авторів шкільних підручників.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *