Змінити молодіжну політику за змістом означає передусім запропонувати молоді чіткі світоглядні орієнтири. На цьому наголосив Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіуллін під час урочистого відкриття першого Всеукраїнського форуму молоді “Майбутнє належить молодим”, який відбувся за участі Президента України Віктора Януковича.

Равіль Сафіуллін зазначив, що широке представництво на форумі молодіжних організацій України створює сприятливу нагоду для осмислення програмних завдань в умовах перехідного етапу в розвитку держави. Зміст цього перехідного етапу полягає у цивілізаційних змінах, які відбуваються в процесі здійснення курсу Президента та Уряду України на європейську інтеграцію.

За словами міністра, сьогодні молодь в Україні – це особи від 14 до 35 років – численна соціальна група в 14,3 млн, що становить майже третину її населення. За питомою вагою молоді в загальній масі населення Україна дещо випереджає країни Євросоюзу. Щодо осіб у віці від 15 до 24 років – Україна має з ЄС майже тотожні показники (13% і 12,6% відповідно).

Звертаючись до учасників форуму, Равіль Сафіулінн зазначив, що необхідно змінювати не тільки зміст молодіжної політики, але й способи її втілення у повсякденне життя. “Це те, що доречно назвати духовним стрижнем, навколо якого можна нарощувати “духовні м’язи молодої людини”.  Таким духовним стрижнем у вихованні молоді може стати національна ідея, якої так не вистачало державі на попередніх етапах її розвитку”, – підкреслив Равіль Сафіуллін.

“У нас є всі підстави пишатися талантом і силою наших співвітчизників. Ми справедливо належимо до найтехнологічніших націй світу. Наша молодь завжди серед світових лідерів у галузях освіти, науки і спорту. А виховувати славою, виховувати традицією переможців – це велике благо і ефективний інструмент формування розвинутої особистості. Нашим завданням є тепер втілення цієї ідеології, донесення її до кожного молодого громадянина суспільства через засоби масової інформації, через книгу, через мистецтво”, – наголосив Міністр.

Участь у заході також взяли Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, представники молодіжних громадських організацій, молодь та інші.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу