Паркур (фр. parkour, спотворене від parcours, parcours du combattant – дистанція, смуга перешкод) – популярне зараз серед молоді мистецтво переміщення та подолання перешкод здебільшого в міських умовах. Багато хто сприймає його як стиль життя. Паркур сьогодні активно практикується і розвивається багатьма об’єднаннями та приватними особами в багатьох країнах. Суттю паркуру є рух і подолання перешкод різного характеру. Такими можуть вважатися як наявні архітектурні споруди (поруччя, парапети, стіни тощо), так і спеціально виготовлені конструкції.

Завзяті гравці пам’ятають, що порівняно недавно вийшла гра Mirror’s Edge, що спричинила невелику революцію. Її складно зарахувати до якогось певного жанру, але точно можна назвати симулятором паркурника. Днями було знайдене дуже цікаве відео – хтось вирішив повторити деякі трюки з гри в умовах реального світу і реальних законів фізики.

Гра Mirror’s Edge була дуже динамічною, і трюки там виконувалися дуже складні. В деякі моменти навіть починала паморочитися голова, особливо коли все дійство відбувалося над прірвою на висоті багатоповерхового будинку. Те саме було показано й у відео. Загалом, дивіться самі, а якщо ви мало тренувалися, не намагайтеся повторювати, це може бути небезпечно.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу