Пожежа. На даху будинку – люди, плачуть діти. Надзвичайники готують обладнання, кріплять драбини, аби якнайшвидше зняти постраждалих. Дорослі і діти перелякані. Рятувальники підтримують добрим словом. Це майже сценарій голлівудського фільму, але для українських надзвичайників – це життя.

Те, чим живуть рятувальники, 17 вересня у Харкові покажуть усім. На майдані біля Палацу культури в Орджонікідзевському районі Національний університет цивільного захисту України проведе соціально-просвітницьку акцію “Зробимо життя безпечним”.

Дату 17 вересня надзвичайники вибрали не випадково. Саме цього дня Україна відзначає День рятівника. Відкритий урок із безпеки життєдіяльності проведуть працівники, курсанти, студенти університету, рятувальники підрозділів Держслужби з надзвичайних ситуацій. Просто, доступно і наочно вони ознайомлять із правилами безпеки, навчать надавати першу медичну і психологічну допомогу.

В екстремальних умовах люди діють непрогнозовано. Одні внутрішньо збираються і чітко приймають важливі рішення, оперативно реагують на небезпеку. Інші, навпаки, – розгублються і чекають, поки хтось прийде на допомогу чи принаймні покерує ними. Аби вижити, основи безпеки треба знати кожному, – переконані в університеті. Тож навчатимуть населення, що робити при виникненні надзвичайних ситуацій, як можна евакуювати постраждалого з допомогою висувної автодрабини, як користуватися вогнегасниками та протигазами. Також усім охочим продемонструють шкоду паління на іонізуючому очисникові повітря.

Гості свята матимуть можливість ознайомитися з історією пожежної техніки. А як працює сучасна – студенти покажуть на практиці. Досягненнями похваляться верхолази та водолази. Охочих навчать правил самооборони.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу