Як допомогти дитині адаптуватися в новому колективі - 1 2Ви переїхали, і вашій дитині доведеться йти в нову школу? Переживання щодо того, як малюк приживеться в новому класі та чи зможе знайти друзів, цілком природні. Є кілька нескладних правил, що допоможуть новенькому влитися в колектив і швидше адаптуватися.

Спілкування та ще раз спілкування

Порадьте малюкові бути доброзичливим і товариським. Навіть якщо  дитина сором’язлива і їй складно першою знайомитись, напевно, знайдеться більш сміливий однокласник, який почне спілкування. Приводом може стати красивий пенал або ранець із зображенням мультиплікаційного героя. Природна поведінка, усмішка та вміння слухати – допоможуть швидше налагодити контакт.

Учителька – друга мама

Поспілкуйтесь із класним керівником і шкільним психологом. Саме ці люди зможуть скоротити та полегшити для дитини процес адаптації. Педагоги добре знають клас, у який прийшла  дитина, тому зможуть докладно розповісти про атмосферу та  життя в колективі. У свою чергу  варто повідомити вчителям про особливості малюка – повільність або надмірну образливість дитини.

Познайомся з друзями дитини

Кращий спосіб дізнатися, з ким же спілкується  дитина, – це познайомитися з ними. Спробуйте  влаштувати в класі свято, пізніше можна запросити нових однокласників малюка і до себе в гості. Придумай розваги, організуй смачний «перекус», будьте веселим і доброзичливим. Діти завжди відчувають, коли з ними спілкуються на рівних. А той факт, що однокласники  малюка вважатимуть його маму «прикольною», тільки додасть балів у новому колективі.

Будьте готові до того, що не все може складатися добре. Школа – репетиція дорослого життя, тому дайте  дитині шанс самій навчитися залагоджувати конфліктні ситуації. Ця якість їй дуже знадобиться в дорослому житті. А ваше завдання – бути поруч, прислухатися і відчувати свою дитину, щоб у разі потреби прийти на допомогу. Для маленького школяра любов і підтримка батьків – головний засіб від стресу.

За матеріалами сайту liza.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *