Супертактика, або як скласти сесію на "відмінно" -У найхолоднішу пору року для студента знову настають найспекотніші дні – сесія.

За короткий проміжок часу потрібно перечитати «море» літератури, зазубрити формули, повторити величини або ще й вивчити пару-трійку пропущених параграфів. І це справжнє випробування для нервів, очей та пам’яті – всім стресам стрес!

Що ж робити? Як уберегти організм від таких інформаційних перепадів? Психологи кажуть, що риб’ячий жир, морква і гімнастика – ось і вся таємниця успішної підготовки. Проте тепер ми разом спробуємо віднайти оптимальний алгоритм дій для студента, щоб пережити сесію з найменшими втратами сил і часу.

Поради психолога:

– Плануйте

Перш ніж приступити до навчання, логічно організуйте час і поставте цілі: розпишіть, що ви будете робити погодинно.

– Визначте «золоті» години

З’ясуйте нарешті хто ж ви – “жайворонок” чи “сова”. І залежно від цього плануйте, в який час дня чи ночі ви будете займатися «освоєнням матеріалів», а коли просто повторювати білети улюбленого предмету.

– Відпочивайте

Кожні 40-45 хвилин відволікайтеся на 5–7 хвилин (згадайте школу, адже саме так у школярів розподілено час для найкращого вивчення програмного матеріалу).

– Обійдіться без стимуляторів

Каву та енергетині напої краще замінити на трав’яний чай, що буде тонізувати і не виснажувати ваш організм.

-Напередодні іспиту

Ввечері перед іспитом займіться чимось нейтральним – погуляйте, послухайте музику, сходіть в басейн. А головне – добре виспіться.

– Перед іспитом

Супертактика, або як скласти сесію на "відмінно" - 3331А ось перед самим іспитом “стимулятор” у вигляді звичайнісінької шоколадки не завадить. Не нервуйте і  все, що вже вивчене, пригадається у процесі іспиту.

Загартовуйте нерви і зміцнюйте пам’ять

Панове студенти, потрібно запам’ятати ще одну важливу річ – під час сесії мозок потребує правильного харчування не менше, ніж шлунок. Від цього залежатиме як ви запам’ятаєте прочитане. Особливий раціон потрібен клітинам мозку для підтримки гарної пам’яті:

1. Ненасичені жирні кислоти

З них складається третина тканин мозку. Завдяки цим кислотам краще циркулює кров, а значить, більше поживних речовин потрапляє до клітин. Постачальники «хороших» жирів – риб’ячий жир, соняшникова і оливкова олія, а також горіхи та насіння. Жирне м’ясо, маргарин постачають, навпаки, «безпам’ятний» жир.

2. Вуглеводи

Вони дають глюкозу – «паливо» для нейронів. Його краще брати з, так званих, «повільних» вуглеводів. Їх джерелом є крупи та овочі (крім столового буряка та моркви). Ця їжа поступово приносить розумову та фізичну енергію. «Швидкі» вуглеводи – цукор, солодощі, чіпси – дають енергію швидше, але потім так само настає слабкість, в тому числі пам’яті. Підступність «швидких вуглеводів» полягає ще й в тому, що для їх засвоєння витрачаються вітаміни групи B, вкрай, важливі для мозку.

3. Білки

Вони містять необхідні для мозку амінокислоти, що беруть участь в утворенні нейромедіаторів – речовин, що передають інформацію між нервами, у тому числі з оперативної пам’яті на «жорсткий диск» головного мозку. Білками багаті риба, злакові та бобові культури тощо.

4. Вітаміни

Вітаміни групи В відіграють головну роль у процесі запам’ятовування. Також вони необхідні для правильного обміну білків, жирів і вуглеводів. Джерело вітамінів В – насіння, гречка і чорний хліб.

Вітамін Е необхідний для енергозабезпечення. Він може, наприклад, сповільнити втрату пам’яті при хворобі Альцгеймера. На вітамін Е багаті рослинні олії та горіхи.

5. Макро-і мікроелементи

Найбільш важливі для пам’яті залізо і магній, а також цинк –  для емоційної рівноваги і концентрації уваги. Найкраще джерело заліза – курага, горох і яблука; магнію – всі сухофрукти, петрушка і сметана; цинку – телятина, вівсяна каша і грецькі горіхи.

Не забувайте про свої очі

У темну пору доби, окрім ввімкненої настільної лампи, має бути ще й верхнє розсіяне світло. Адже освітлена в темноті книга для сітківки буде яскравою плямою посеред темного фону, через що очі напружуються і швидко втомлюються.

Людям з ослабленим зором треба споживати продукти, багаті вітаміном А, адже він зміцнює судини сітківки ока. Це – чорниця, чорна смородина, морква, печінка тріски, петрушка, кріп, або придбайте вітамінно-мінеральний комплекс, що містить цей вітамін.

Тож, як казали римляни: “ Mens sana in corpore sano magnum bonum est” і успішної вам сесії!

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *