У Волинському регіональному тренінговому центрі, створеному  в 2010 році в рамках програми “Бібліоміст”, що в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, продовжуються навчальні тренінги для бібліотекарів.  Їх мета – підвищити фаховий рівень і дати нові знання з основ комп’ютерної грамотності, роботи в мережі Інтернет, знайти нові форми обслуговування користувачів, виокремити орієнтири інноваційного розвитку бібліотек у співпраці з місцевою владою та громадою.

Упродовж п’яти днів учасники вивчатимуть можливості комп’ютера, починаючи з мишки, клавіатури і закінчуючи веб-дизайном і створенням власних електронних ресурсів.

Від початку впровадження програми “Бібліоміст” проведено п’ять раундів конкурсів проектів “Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету”. Відтак, 83 бібліотеки області стали переможцями, отримавши майже 300 комп’ютерів, принтери, сканери, комплекти мережевого обладнання, а також їм було організовано доступ до Інтернету.

Регіональний тренінговий центр став потужним навчальним осередком  для підвищення кваліфікації бібліотекарів області та безкоштовного навчання користувачів. За два останні роки близько 2 тисяч бібліотекарів і 600 користувачів стали його слухачами.

До речі, мешканці села, завітавши до бібліотеки, де є доступ до Всесвітньої Павутини, зможуть не тільки навчитися користуватися комп’ютером, а й почерпнути важливу інформацію в Інтернеті. Наприклад, про ефективні технології для роботи на присадибних ділянках.

Програма “Бібліоміст” дає можливість втілювати нові проекти, зокрема для підвищення якості життя в селі, що є одним із пріоритетів Глави держави.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу