У гості до ЖДУ ім. Івана Франка завітав колишній випускник, а нині лектор Кельнського університету прикладних наук (ФРН) Dr. rer. nat. Юрій Закревський. Його шлях до нинішньої посади був складним і тернистим: починав із лаборанта на кафедрі фізики в рідному університеті, був аспірантом кафедри фізики кристалів Інституту фізики Національної академії наук України, обіймав посаду вченого-дослідника в Інституті тонкоплівкових технології та мікросенсорики (Телтов, Німеччина), був аспірантом Фраунгоферського інституту прикладних досліджень полімерів (Потсдам, Німеччина). Після захисту дисертації в Німеччині став постдокторантом в групах професора H.-G. L?hmannsr?ben та професора. S. Santer у Постдамському університеті (Німеччина). У квітні 2013 року Юрій здобув постійне місце лектора в Інституті фізики Кельнського університету прикладних наук.

Юрій Закревський впевнений, що нічого цього він не досяг би, якби не знання, здобуті під час навчання на фізико-математичному факультеті університету та якби не досвід і високий професіоналізм викладачів ЖДУ.

У рамках візиту до університету відбулася зустріч зі студентами рідного фізико-математичного факультету. Юрій Закревський поділився з ними враженнями про перебування в Федеративній Республіці Німеччина й особливостями викладацької роботи за кордоном. Під кінець зустрічі випускник ЖДУ побажав студентам-франківцям йти до мети і не втрачати надії. «Людина, яка чогось бажає, шукає шлях, а людина, яка не бажає, шукає причину. Я ніколи не шукав причину. Є шлях. Його треба просто знайти», – поділився своїми думками колишній студент ЖДУ.

А на зустрічі з ректором своєї альма матер Петром Саухом Юрій Закревський обговорив питання розвитку та варіанти співпраці ЖДУ імені Івана Франка з Кельнським університетом прикладних наук (ФР Німеччина).

«ЖДУ імені Івана Франка виховував і виховує плеяду вчених, які, прославляючи рідну альма матер, працюють в університетах Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки… Приємно, що випускники-франківці займаються не просто активною дослідницькою роботою, а працюють над питаннями рівня Нобелівського лауреата. Саме таким є дослідження Юрія Закревського. Вірю, що у нього все вдасться. Зустріч студентів із випускником, а нині знаним лектором Кельнського університету – приклад того, що багато у житті залежить ще й від бажання та наполегливої праці», – прокоментував візит випускника-франківця ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

За інформацією інтернет-сторінки МОН України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу