У Харківському національному університеті імені В. Каразіна розпочинається «V Міжнародна осіння студентська школа «Історико-культурне надбання Єврорегіону «Слобожанщина», присвячена темі «Історична пам’ять і пам’ятні місця (1991 – 2013)». 

Cтудентська Міжнародна школа «Історико-культурна спадщина Єврорегіону «Слобожанщина» започаткована історичними факультетами Харківського національного університету імені В. Каразіна та Бєлгородського державного національного дослідного університету в межах співробітництва двох університетів. Попередні чотири школи почергово проводилися на базі історичного факультету Харківського університету (2009, 2011 роки) та Бєлгородського університету (2010, 2012 роки). Метою школи є обговорення проблем збереження і використання історико-культурної спадщини Харківської і Бєлгородської областей. Школа проводиться в межах загальної проблематики вивчення «Історико-культурна спадщина Єврорегіону «Слобожанщина».

Обрана для роботи тема дасть змогу студентам ознайомитися з найактуальнішими проблемами сучасного пам’яткознавства: як теоретичного, так і практичного. До участі в роботі школи залучені провідні спеціалісти Харкова і Бєлгорода, науково-громадська діяльність яких тісно пов’язана з проблемами вивчення та збереження історико-культурної спадщини та історичної пам’яті, розвитку пам’яткознавства Слобожанщині. 

У ході роботи школи студенти прослухають цикл лекцій, присвячених пам’яткам і пам’ятним містам Єврорегіону «Слобожанщина», під час екскурсій отримають практичні навички екскурсійної роботи, в межах школи планується робота творчих спільних груп над підготовкою проектів нових екскурсійних маршрутів за обраною для проведення  школи темою.

Під час відкриття школи відбудеться презентація трьох туристичних маршрутів за результатами попередньої ІV школи, присвяченої темі «Пам’ятки воєнно-історичного минулого Слобожанщини». Ці маршрути об’єднають пам’ятки та пам’ятні місця, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни на території Харківської і Бєлгородської областей.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу