Роботизована система допомагає дітям з ДЦП - lldРоботизована система «Pediatric – Lokomat» із грудня 2012 року використовується в УкрНДІпротезування для реабілітації дітей з порушенням функції пересування. Її було передано Харківської області за активної підтримки і за особистим зверненням голови ХОДА Михайла Добкіна в рамках програми «Заходи з реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем», що реалізовується на виконання соціальних ініціатив Президента України.

Ця система дає змогу одночасно використовувати в реабілітаційній практиці вертикалізацію та розвантаження ваги пацієнта з формуванням ходьби, а це допомагає засвоїти навички стояння та ходьби, підвищує мотивацію до самостійної ходьби і значно скорочує терміни реабілітації. Про це розповіла директор УкрНДІпротезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва.

За її словами, на Харківщині 75 дітей із діагнозом ДЦП пройшли курс лікування за допомогою роботизованої системи «Lokomat» – це 1030-1050 курсів. Завдання на сьогодні – охопити максимум методик, щоб якомога раніше навчити дітей, у яких є шанс освоїти ходіння, бути більш самостійними, нормально інтегруватися в соціум.

«На сьогодні ми з вами змогли побачити методику, яка є однією з найпрогресивніших у Європі. Це методика роботизованого комплексу, що готує дитину до ходьби, навчає ходьбі і дозволяє зафіксувати моторну пам’ять, яка потрібна кожну секунду для того, щоб можна було самостійно ходити. Ми намагаємося зараз зробити цю методику доступною максимальній кількості дітей, попри те, що в них обмеження бувають дуже серйозні. Наша унікальність була, мабуть, у тому, що ми навчилися й успішно освоїли цю методику. Ми намагаємося цю методику зробити доступною для найскладніших груп. Однією з них є група, у якої є спастика. Коли є спастика, то це одне з протипоказань, коли ми не можемо взяти дитину на цю методику. Ми під’єднали ще одну методику – це батулінотерапія або ін’єкція Диспорта. Є дуже багато дітей у Харкові, які отримали ці ін’єкції. Якщо зараз пролонгувати цей результат успішним курсом на «Локоматі», я думаю, що вони і ми будемо раді тому, що ефективність від цього підвищиться», – повідомила Антоніна Салєєва.

Також вона додала, що в клініці УкрНДІпротезування проходять реабілітацію діти не тільки з Харківської області, а й з інших регіонів України. І після закінчення курсу дітей забезпечують артезними системами, які спеціальними пристроями фіксують ноги дитини, а це допомагає їм знаходитися в правильному положенні.

За інформацією Харківської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *