Сьогодні перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов у рамках робочого візиту до Китайської Народної Республіки провів зустріч із членом Постійного комітету Політбюро ЦК КПК Лю Юньшанем.

Сторони обговорили актуальні питання українсько-китайського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, науково-технічній і гуманітарній сферах. 

Під час зустрічі Сергій Арбузов звернув увагу на позитивну динаміку розвитку українсько-китайських гуманітарних відносин: «Дедалі більше українських студентів хочуть навчатися в китайських ВНЗ. За останні три роки їх кількість зросла більше ніж удвічі». 

Відзначаючи активну співпрацю в галузі освіти, перший віце-прем’єр високо оцінив позитивний досвід проведення Першого засідання профільної Підкомісії зі співробітництва у сфері освіти в 2012 році та підписання оновленої міжвідомчої угоди, що дасть змогу збільшити кількість взаємних стипендій для студентів у чотири рази. 

Окрім того, Сергій Арбузов розповів члену Постійного комітету Політбюро про зростання інтересу українських студентів до Китаю, вивчення китайської мови та літератури в Україні. Як приклад, він навів відкриття вже п’ятого Інституту Конфуція в Україні на базі Київського національного лінгвістичного університету, яке урочисто пройшло на початку вересня під час візиту Лю Юньшаня до України. 

Нагадаємо, 24 – 27 вересня відбувається робочий візит урядової делегації на чолі з першим віце-прем’єр-міністром України Сергієм Арбузовим до Китайської Народної Республіки. До складу української делегації також ввійшов перший заступник міністра освіти і науки України Євген Суліма.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу