За сприяння кафедри психології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Європейською Асоціацією психотерапії, Європейською та Українською конфедераціями психоаналітичних психотерапій, Українською спілкою психотерапевтів 28-29 вересня 2013 року в актовій залі університету відбувся Х Ювілейний конгрес Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій «Освіта в психоаналізі: виклики та суперечності», присвячений 10-річчю створення конфедерації у Львові. 

Відкрив урочистості вступним словом декан філософського факультету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович радо та гостинно привітав учасників ювілейного конгресу у Львівському університеті – «одному з найстаріших університетів Східної Європи, який був, залишається і завжди буде центром розвитку наукового пошуку, наукових дискусій». Зустріч фахівців у галузі психології та психоаналітики під час конгресу, за словами декана філософського факультету, «приречена на успіх, бо тут нутруватиметься висока наука». «Сучасна наука досягла таких самовичерпних висот і таких глибоких низин, що майбутнє – за пізнанням душі людини, а отже, за психологією», – переконаний професор Володимир Мельник.

У конгресі беруть участь провідні психоаналітичноорієнтовані психотерапевти з Європи, Росії та України: Барбара Фітцджеральд, президент Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій (Республіка Ірландія); Еугеніус Лаурінаітіс, президент Європейської Асоціації психотерапії (Литовська Республіка); Олександр Фільц – президент Української спілки психотерапевтів, Роман Кечур – президент Української конфедерації психоаналітичних психотерапій .

Львівський національний університет імені Івана Франка на Х Ювілейному конгресі представляють доценти кафедри психології Надія Левус, Лариса Дідковська, завідувач кафедри Софія Грабовська, аспіранти Ірина Горбаль та Ольга Конюх, а також члени студентського науково-практичного товариства психологів.

Понад 100 науковців і практикуючих психоаналітичноорієнтованих психотерапевтів в Університеті дискутують щодо подальшого розвитку психоаналітичної освіти. Йдеться про такі важливі питання підготовки майбутніх психотерапевтів, як особливості викладання теорії психоаналізу, його форми та види, формування практичних умінь і навичок, необхідність здобуття власного індивідуального та групового досвіду в процесі навчання, роль наукової та суспільної парадигми в побудові системи навчання.

Х Ювілейний конгрес Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій «Освіта в психоаналізі: виклики та суперечності» став значною віхою у процесі співпраці й інтеграції психоаналітичних середовищ в Україні задля допомоги людині в складних життєвих обставинах.

За інформацією прес-центру Львівського національного університету імені Івана Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу