Конспекти геть – п’ятниця! Провести вихідні приємно та без удару по кишені – завдання не просте. Однак студентській винахідливості немає меж.
Розваги по-вінницьки
Ранок на ковзанах! А ви вже спробували? Льодовий палас «Айс-Авеню» тепло вітає своїх світанкових відвідувачів. І група студентів п’ятого курсу іскрами з-під ковзанів розганяє меланхолію зимового ранку. «Якщо тільки немає перших пар – усі на ковзанку, – усміхається Валентина Бенцаль, цьогорічна випускниця Вінницького педуніверситету. – Заряд енергії на цілий день, та що там день – тиждень! До того ж зранку для студентів узагалі смішна ціна – 10 гривень. Тому ковзанка для нас узимку вже традиція».
Подільську столицю, чи, як її називають, місто наречених, люблять старанні студенти, а вона відповідає їм взаємністю. Окрім чистоти та охайності, зовнішній вигляд міста постійно збагачують численні торговельно-розважальні комплекси, бари, нічні клуби з прийнятними для студенів розцінками.
«Розваг вистачає на будь-який смак, – продовжує Валентина, – усе залежить від бажання. Для тих, хто любить активний спосіб життя, наш університет уклав угоду з «Аквамарином». Тому басейн, тренажерний зал – до наших послуг, замість пар із фізкультури, звісно. Також в одному з гуртожитків відкрили фітнес-центр спеціально для підтримання форми прекрасної половини. Хочете кіно – будь ласка! Завдяки профкому, саме студенти нашого внз мають можливість відвідувати найкращий кінотеатр, переглядати навіть прем’єри за 50-тивідсотковою знижкою. Ну і, як же без дискотек! Свої вільні ночі ми, звичайно, коротали в нічних клубах. «Ама- Гама», «Н20», «Феріде»… Жаль, що вже не студентка…»
Хочеш гуляти – іди працювати! Знайти фінанси на таке бурхливе життя не так уже й складно. По-перше, ціни більш-менш доступні, а по-друге, майже всі підпрацьовують. Офіціанти, продавці та інші – звичний для студента набір спеціальностей. Валентині пощастило більше, її фах (учитель англійської мови) завжди дає хліб і до хліба. «Головне – мати бажання не тільки вчитися і гуляти, а й працювати, тоді буде що згадати», – трохи ностальгічно підсумовує Валентина не таке далеке, але все ж колишнє студентське життя.
Куди подітися житомирському студентові після пар?
Остання 4-та пара, а житомирський студент уже думає про те, куди подітися після дзвінка. Він не такий вибагливий, як столичний «колега», адже 75 % його «брата» в Житомирі – це вчорашні сільські учні. Йому байдуже до пейнтболу та іподромів, він не шукає екстриму на водних лижах і не витрачає «багатостраждальної» стипендії (у разі її наявності) в пошуках гострих відчуттів.
Олексій Андріюк, другокурсник педагогічного університету ім. Івана Франка, уже встиг «засмакувати» університетські будні: «Головне в житті студента – дожити до вихідних! А взагалі, у нас і так достатньо можливостей «приємно» провести час за межами «святилища науки». До послуг житомирських спудеїв – кінотеатр «Україна» та «Жовтень», драматичний театр імені Івана Кочерги, два басейни, розважальні центри «Фок» та «Глобал», де взимку можна за «порівняно невисоку» (іронічно усміхається) ціну покататися на ковзанах. Полюбляють студенти нічні клуби та кафешки, яких тут – безліч! Але якщо в тебе порожньо в кишенях, ти не вмієш кататися на ковзанах і спокійно можеш переглянути будь-який фільм удома, то на тебе чекає «Мекка» «гризунів науки» – парк ім. Юрія Гагаріна! Там завжди є безкоштовні лавочки та чудові фонтани, що тішать око (щоправда, лише літньої пори). А от зимою сюди зась: холодно. Тоді житомирського студента рятують стіни рідного гуртожитку», – каже Олексій.
«Не пасти задніх» у відвоюванні студентської аудиторії намагається й адміністрація вишу. Тут для спудеїв створені, як кажуть викладачі, «усі умови» та «чудова атмосфера». Після довгоочікуваного дзвінка з пари можна відвідати танцювальний гурток, а не вмієш танцювати – іди співати! Не поталанило ні з тим, ні з іншим? Не варто впадати у відчай! Є ще театральний, вокальний, українознавчий та художній гуртки і безліч спортивних секцій. Отже, нарікати житомирському «гризуну науки», що «погризти» відпочинок не має можливості, – гріх.
Уболіває за «свою» студентську братію й Житомирський аграрний університет. І що головне для студента – намагаються економити їхні гроші! У кіно щосереди можна ходити безкоштовно, адже деканат домовився з адміністрацією кінотеатру про солідну кількість флаєрів.
«Тепер наші виші стали турбуватися навіть про те, щоб студент не витрачав багато…. На дискотеках! Окрім знижок на вхід, нам навіть дозволили користуватися баром за вдвічі дешевші ціни, тому тепер нічні клуби «Індіго» та «Каньйон» – наші улюблені місця!», – не може нахвалитися такими «досягненнями» четвертокурсниця технологічного факультету Яна Маленька.
Отож, житомирський студенте! Не нарікай, бо є в тебе, де розслабитися після «важких» університетських буднів!
А київським студентам залишається лише заздрити своїм колегам із Вінниці та Житомира, бо й за 10 гривень вони не покатаються на ковзанці, і безкоштовно піти до кінотеатру їм ніхто не запропонує.
Кажуть, що в «трударів пера і конспекту» є два найщасливіші моменти: вступ до вишу та отримання диплому. А між ними – ціле бурхливе, феєричне молоде життя! Яким йому бути – вирішувати вам.

Світлана Майструк, Юлія Кондрацька

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу